Concordia w III lidze

Elbląg, Piłkarze Concordii awansowali do III ligi
Piłkarze Concordii awansowali do III ligi (fot. Sebastian Wiśniewski)

Wyjazdowe zwycięstwo nad Zatoką Braniewo dało Concordii Elbląg upragnione punkty, które „przypieczętowały” awans pomarańczowo-czarnych do III ligi. Piłkarzom Łukasza Nadolnego do pełni szczęścia brakuje już tylko wojewódzkiego pucharu. Zobacz zdjęcia z meczu.

Po niespodziewanej porażce w sobotę z Jeziorakiem Iława piłkarze Concordii jechali do Braniewa udowodnić przede wszystkim sobie, że był to tylko wypadek przy pracy. Braniewska Zatoka wydawała się być idealnym przeciwnikiem, aby pomarańczowo-czarni mogli sobie poprawić humory po stracie punktów w sobotę.
       W Braniewie długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Taki wynik urządzał podopiecznych Łukasza Nadolnego, ponieważ dawał im cenny punkt – potrzebny do „przyklepania” awansu. Ale piłkarze Concordii chcieli wygrać. Byli zespołem, który przez większą część meczu prowadził grę i stworzył sobie więcej sytuacji bramkowych.
       Pierwszą bramkę zdobył Patryk Malanowski w 42 min. gry. Napastnik Concordii wykorzystał dobre podanie Radosława Bukackiego i umieścił piłkę w bramce. Gospodarze wyrównali 8 minut po przerwie. Kacpra Leszczyńskiego pokonał Bogdan Wieliczko.
       Gościom zwycięstwo dał Mariusz Pelc, który na 12 minut przed końcem wykorzystał podanie Radosława Bukackiego. I po końcowym gwizdku pomarańczowo-czarni mogli cieszyć się z powrotu do III ligi. Awansu i pierwszego miejsca w tabeli już im nikt nie odbierze.
       Sprawdzianem, jak Concordia jest przygotowana do gry na wyższym szczeblu, będzie finał Wojewódzkiego Pucharu Polski. 5 czerwca pomarańczowo-czarni zmierzą się w pojedynku o to trofeum ze Zniczem Biała Piska. Mecz odbędzie się w Nowym Mieście Lubawskim.

Zatoka Braniewo – Concordia Elbląg 1:2 (0:1)

0:1 – Malanowski (42. min.), 1:1 – B. Wieliczko (53. min.), 1:2 – M. Pelc (78. min.)

Concordia: Leszczyński – Barros, M. Pelc, Bukacki, Lenart, Kuczyński (70' Dąbrowski), Skierkowski (46' Drewek, 87' Piech), Szawara, Malanowski (54' Załucki), Lewandowski (46' Rogoz), P. Pelc (81' Nadolny)