Concordia wygrała z Olimpią Grudziądz

Elbląg, Concordia wygrała z Olimpią Grudziądz

Pierwszy mecz kontrolny mają za sobą piłkarze Concordii. Pomarańczowo-czarni pokonali w Cetniewie pierwszoligową Olimpię Grudziądz 2:1 (2:1).

Na boisku Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie, piłkarze Concordii rozegrali pierwszy mecz w 2016 roku. Rywalem elblążan była przebywająca na obozie przygotowawczym pierwszoligowa Olimpia Grudziądz. Pomarańczowo-czarni wygrali po golach zdobytych w pierwszej połowie 2:1.
       Jako pierwsi do siatki trafili piłkarze z Grudziądza. W 30 min. w sytuacji sam na sam znalazł się Jakub Szarpak i posłał piłkę obok interweniującego bramkarza Concordii. Na odpowiedź pomarańczowo-czarnych nie trzeba było długo czekać. Jeszcze przed przerwą elblążanie cieszyli się z dwóch zdobytych bramek. W 40 min. po błędzie obrońców piłkę przejął Jean-Claude Essomba i z około jedenastu metrów pokonał bramkarza rywali. Podopieczni Łukasza Nadolnego poszli za ciosem i trzy minuty później wyszli na prowadzenie. Tym razem celnie w długi róg uderzył Karol Styś.
       W drugiej odsłonie stroną przeważającą byli piłkarze z Grudziądza. Biało-zieloni dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak mimo stwarzanych sytuacji wynik nie uległ już zmianie. W kolejnym sparingu pomarańczowo-czarni zagrają z Pomezanią Malbork. Mecz odbędzie się w środę na boisku przy ul. Skrzydlatej. Początek o godz. 20.

Olimpia Grudziądz - Concordia Elbląg 1:2 (1:2)

1:0 - Szarpak (30.), 1:1 - Essomba (40.), 1:2 - Styś (43.)

Olimpia (I połowa): Królczyk - Bielawski, Malec, zawodnik testowany, Szarpak, Banasiak, Kłus, Smoliński, Darmochwał, Chromiński, Trzepacz. (II połowa): Wróbel - Ciechanowski, Lewandowski, Piter-Bućko, Woźniak, Kaczmarek, Kasperkiewicz, Bollin, Skórecki, Babul, Cieśliński.
       Concordia (I połowa): Stupak - zawodnik testowany, Strach, zawodnik testowany, Miecznik, Niburski, Szymanowski, Styś, Kiełtytka, zawodnik testowany, Essomba. (II połowa): Sominka - Weber, P. Pelc, Miecznik, M. Pelc, Michnowski, Lewandowski, Załucki, Kiełtyka, Sieńczak, zawodnik testowany.

• Panie Prezydencie chlopcy z Elblaga glownie potrawia wygrac z pierwszo ligowa druzyna z Grudziadza i chwala im za to. .. ) Mozna z wychowankow zbudowc druzyne a nie kupywac za ciezkie pieniadze na jeden sezon. .. ? To sa dotacje z podatkow naszych mieszkancow. .. ) Pozdrawiam. .. .
  • Conca 4 lige ma pewna. Co to za sklad Zawodnicy testowani z podworka wzieci. Sami mlodziki. Haha Conca spadek ma.
  • A w ktorej lidze Olimpia byla w roku 2001-2002 oraz 2005-2006? krotka pamiec. .. co?
  • Brawo Styś, Pozdrowienia Od Kibica Barkasu
  • Brawo Conca przy odpowiednim przygotowaniu zostajecie w lidze i w przyszłym sezonie gracie dalej z Olimpią, która i tak baraży nie wygra. Raz, że nie ma kasy, dwa nie ma gdzie i trzy nie ma dla kogo.