UWAGA!

Coraz lepiej jeżdżą na łyżwach

 
Elbląg, Coraz lepiej jeżdżą na łyżwach
fot. MOSiR

Nauka jazdy na łyżwach organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przynosi pierwsze efekty. Uczestnicy zajęć coraz lepiej radzą sobie na lodzie, co udowodnili podczas gier i zabaw zorganizowanych z okazji zbliżających się mikołajek.

Co wtorek na elbląskim lodowisku Helena, w ramach akcji „Aktywuj się z MOSiR-em” odbywają się zajęcia nauki jazdy na łyżwach. Najmłodsi, ale także osoby starsze, uczą się pierwszych kroków łyżwiarskich pod okiem byłej zawodniczki, a obecnie trenerki łyżwiarstwa Eweliny Przeworskiej. W obecnym sezonie każde z wtorkowych spotkań zostało podzielone tematycznie, tak by na każdej z lekcji uczestnicy mogli nauczyć się czegoś nowego.
       - Już w ubiegłym sezonie nasze zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a w tym roku także mamy sporo osób, które lodowisko odwiedzają praktycznie co wtorek - wyjaśnia Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Pierwsze efekty nauki już widać. Dzieci coraz pewniej czują się na lodzie, a wykonywane ćwiczenia i zadania sprawiają im coraz mniej trudności. W zajęciach uczestniczą także dorośli, bo na naukę jazdy na łyżwach nigdy nie jest za późno.
       Pierwszym poważnym sprawdzianem nabytych umiejętności były wtorkowe zajęcia, podczas których dzieci brały udział w zabawach sprawnościowych. Każda z konkurencji odbywała się na czas, choć najważniejszy nie był wynik sportowy, a dobra zabawa. Najmłodszym w pokonywaniu toru przeszkód pomagali dorośli, choć nie każde dziecko chciało skorzystać z pomocy starszych. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodkie upominki oraz czapeczki Świętego Mikołaja.
       - Konkurencje nawiązywały do zbliżających się mikołajek i rozdawania prezentów, na które każde dziecko czeka z utęsknieniem - informuje prowadząca zajęcia Ewelina Przeworska. - Podczas pokonywania toru przeszkód dzieci musiały, podobnie jak Święty Mikołaj, zaparkować sanie, wdrapać się na dach, ominąć antenę czy uciec przed psem sąsiada. Uczestnicy zabawy mieli także za zadanie rozwieźć prezenty czy przedostać się przez komin. Wszystkie dzieci zaliczyły zadania na szóstkę.
      
       Nauka jazdy na łyżwach prowadzona jest w każdy wtorek o godz. 18.00. Z oferty mogą skorzystać wszyscy, zarówno ci, którzy chcą udoskonalić swoją technikę jazdy, jak i Ci, którzy na lód wejdą po raz pierwszy. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są w kasie lodowiska, która czynna jest we wtorki, czwartki i  piątki w godz. 16:00 do 19:30 oraz soboty i niedziele w godz. 11:00 – 18:00. Zapisy przyjmowane są także telefoniczne pod nr (55) 625-63-13 w godzinach otwarcia kasy. Jednorazowy koszt uczestnictwa to 14 złotych od osób dorosłych i 11 zł od dzieci i młodzieży. Każdy z treningów trwa 50 minut.
      
Patronat medialny nad akcją Aktywuj się z MOSiR-em sprawuje Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama