UWAGA!

Daniel Baran na kadrze (piłka nożna)

Elbląg, Daniel Baran na kadrze (piłka nożna)

Piłkarz Elwo Etna Elbląg Daniel Baran został powołany na zgrupowanie kadry narodowej piłki nożnej plażowej w Ustce, które rozpoczęło się wczoraj (12 maja). Jest to kolejne powołanie dla piłkarza z tego klubu. Pierwszy był Arkadiusz Stępień.

Daniel Baran w plażową odmianę piłki nożnej gra od 2005 roku, kiedy to został zaproszony przez menagera zespołu Elwo Etna Zbigniewa Urbaniaka do tworzonej właśnie drużyny. W 2005 roku na eliminacji MP w Mrzeżynie został zauważony przez stację telewizyjną Canal +, której udzielił krótkiego wywiadu na zakończenie imprezy. Największe osiągnięcia w ciągu tych pięciu lat to 6. i 7. miejsce z Elwo Etna Elbląg na Mistrzostwach Polski oraz 8. w Pucharze Polski. W ciągu ostatnich trzech lat przebywał za granicą i swojemu zespołowi pomagał nieco rzadziej, lecz nigdy nie odmawiał, będąc w kraju na urlopie, pomocy drużynie, której jest kapitanem. W latach 2005-2007 kilkakrotnie grał przeciwko obecnemu trenerowi kadry Wojciechowi Polakowskiemu, mocno utrudniając wówczas bramkostrzelnemu reprezentantowi kraju zdobywanie bramek w meczach z Elwo Etna Elbląg. Menager Elwo Etna Zbigniew Urbaniak powiedział nam: - Trener Polakowski kilka razy pytał mnie, czy wrócił już do kraju piłkarz, który „napsuł mu tyle krwi" w pojedynkach Americanos Słupsk - Elwo Etna Elbląg.
     Teraz zapewne trener wierzy, że Baran będzie „psuł krew” zawodnikom rywalizującym z reprezentacją Polski.
     - Osobiście uważam, że Daniel - mówi Zbigniew Urbaniak - podoła zadaniom postawionym przed nim przez selekcjonera i godnie będzie reprezentował nasze miasto na arenie międzynarodowej.
     Reprezentacyjną karierę Daniela Barana elblagsportowy.pl śledzić będzie bardzo uważnie.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama