UWAGA!

Do boksowania jeden krok

 Elbląg, Dyscyplina cieszy się również sporo popularnością wśród dziewcząt
Dyscyplina cieszy się również sporo popularnością wśród dziewcząt (fot. Michał Skroboszewski)

Zanim stoczą swoją pierwszą bokserska walkę i pójdą w ślady Tomasza Adamka trzeba nauczyć się podstaw. A wśród nich prawidłowa postawa, unikanie i wyprowadzanie ciosów, zasady boksu i wiele innych. Ci, którzy przyszli na ferie z Kontrą, odbywające się na elbląskim lodowisku przy ul. Karowej, mogli spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Zobacz więcej zdjęć. 

Najważniejszy jest pierwszy krok. W kierunku bokserskiego ringu stawiała go kilkunastoosobowa grupa dzieci i młodzieży, która we wtorkowe (30 stycznia) południe pojawiła się na zajęciach. Zorganizował je elbląski klub UKS Kontra w ramach "Ferii z MOSIR-em". 
      - Wychodzimy do dzieciaków, żeby pokazać im na czym polega boks. Co roku w czasie ferii organizujemy takie zajęcia i zawsze po nich kilku zawodników kontynuuje treningi w naszym klubie – mówił przed treningiem Krzysztof Stemplewski, prezes i trener UKS Kontra Elbląg, organizator zadań.
      - Przyszłyśmy z ciekawości. Zobaczyć jak wygląda bokserski trening. Po feriach będziemy chciały ćwiczyć już na treningach w klubie – uzupełniają Patrycja Oberlan i Zofia Knypel, dziewczyny, które brały udział w treningu.
      Trening rozpoczął się od rozgrzewki, a potem przyszedł czas na typowo bokserskie zajęcia. Atrakcją samą w sobie była możliwość założenia prawdziwych rękawic bokserskich.
      - Najpierw robimy 'ogólnorozwojówkę", później uczymy ogólnych podstaw boksu. Mamy bardzo dużą rozbieżność wiekową: przychodzą dzieci w wieku 6, 7 lat, ale także młodzież w wieku 16 lat. Jesteśmy również podzieleni na grupy, każdy trenuje w zależności od stopnia zaawansowania – mówił Krzysztof Stemplewski.
      Warto zwrócić uwagę, że treningi prowadził Michał Łoniewski, były Mistrz Polski, który aktualnie przygotowuje się do kolejnych Mistrzostw Polski w boksie. Zawody odbędą się w kwietniu w Karlinie.

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama