UWAGA!

Drugie srebro Przemysława Korsaka w Szeged

 Elbląg, Przemysław Korsak (na pierwszym planie) z ME wróci z dwoma medalami
Przemysław Korsak (na pierwszym planie) z ME wróci z dwoma medalami (fot. Sebastian Malicki, arch. portEl.pl)

Węgierskie Mistrzostwa Europy w kajakarstwie klasycznym są niezwykle udane dla Przemysława Korsaka. Kajakarz elbląskiego Silvanta dziś wywalczył srebrny medal w olimpijskiej konkurencji czwórek na 500 metrów.

W piątek informowaliśmy o srebrnym medalu Przemysława Korsaka, który wraz z Jakubem Stepunem wywalczył w dwójce na 200 metrów. Dziś (16 czerwca) kajakarz Silvanta Kajak Elbląg dołożył drugie srebro Mistrzostw Europy w olimpijskiej konkurencji czwórek na 500 metrów. Ale po kolei...

Polska osada w składzie: Jakub Stepun, Przemysław Korsak, Piotr Morawski i Sławomir Witczak rywalizacje zaczęła w czwartek. W biegu eliminacyjnym Polacy wypełnili plan minimum i z trzeciego miejsca (1,21,398 min.) awansowali do ścisłego finału. Do pierwszych Węgrów stracili 0,65 sekundy. Drudzy byli Hiszpanie.

Dzisiejsza walka o medal trwała do ostatnich centymetrów. 500 metrów Polacy pokonali w czasie 1,21,781 minuty. Do złota zabrakło mrugnięcia powieki. Startujący pod neutralna flagą Rosjanie Nikita Borykau, Uladzislau Kravets, Uladzislau Litvinau i Dzmitry Natynchyk wyprzedzili biało-czerwonych o zaledwie 0,054 sekundy. Brąz dla Włochów (Manfredi Rizza, Tommaso Freschi, Francesco Lanciotti i Giovanni Penato; 1,22,268 min.).

  Elbląg, reklama
reklama

 

Polska czwórka na 1000 metrów z Przemysławem Rojkiem z elbląskiego Silvanta zajęła 6. miejsce w finale A. Polacy w młodym składzie: Wojciech Pilarz, Wiktor Leszczyński, Piotr Morawski i Przemysław Rojek (trzech młodzieżowców w osadzie) dystans przepłynęli w czasie 3,03,173 min, tracąc do pierwszych Rosjan pod neutralną flagą (Nikita Borykau, Uladzislau Kravets, Uladzislau Litvinau i Dzmitry Natynchyk) 5,417 sekundy. Srebro dla Węgrów (Mark Opavszky, Balint Kollek, Hunor Hidvegi i Tamas Szabo; 3,00,073 min.), brąz dla Hiszpanów (Alex Graneri, Roi Rodriguez, Pedro Vazoquezi Inigo Pena; 3,01,13 min.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama