UWAGA!

Elbląg stolicą tańca!

 Elbląg, Baltic Cup 2019
Baltic Cup 2019 (fot. Michał Skroboszewski)

Najbliższy weekend zapowiada się niezwykle emocjonująco! W Elblągu zaprezentuje się czołówka światowa tancerzy, którzy rywalizować będą w Mistrzostwach Świata par dorosłych w 10 tańcach oraz w Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Baltic Cup”.

Ponad 700 startów, kilkuset tancerzy z ponad 30 krajów z całego świata zaprezentuje się w najbliższy weekend podczas 21. Edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” oraz Mistrzostw Świata par dorosłych w 10 tańcach.

- Organizacja tak wysokiej rangi przedsięwzięcia, mam tu na myśli zwłaszcza Mistrzostwa Świata w 10 tańcach, wymagała od nas ogromnego zaangażowania – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Jako gospodarze mistrzostw musieliśmy zmierzyć się z licznymi wymogami i zadaniami, które leżą w standardzie imprez WDSF (Światowej Organizacja Tańca Sportowego). Jestem jednak przekonany, że dzięki naszemu doświadczeniu i pasji w przygotowaniu tego typu imprez tanecznych, już w najbliższy weekend będziemy mogli powiedzieć, że impreza jest bardzo udana – dodał Antoni Czyżyk.

 

W tym roku podczas MFT „Baltic Cup” odbędzie się kilka turniejów rankingowych: WDSF, Polish Open Championships oraz Mistrzostwa Świata w 10 Tańcach. Tak wysokiej rangi turnieje możliwe są do zorganizowania w Elblągu dzięki zaufaniu, jakim obdarza organizatorów WDSF.

— Jestem przekonany, że festiwal będzie wyjątkowym wydarzeniem nie tylko dla uczestników, którzy zaprezentują swoje umiejętności, ale także dla publiczności, która z całą pewnością kocha taniec, a przy tym lubi spędzić czas oglądając i kibicując tancerzom — podkreśla Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Co ważne podczas MFT „Baltic Cup” na parkiecie zobaczymy również przedstawicieli Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Zmierzą się oni zarówno w tańcach standardowych, jak i latynoamerykańskich w różnych kategoriach wiekowych.

 

Poniżej przedstawiamy program 21. edycji Międzynarodowej Festiwalu Tańca „Baltic Cup” i Mistrzostw Świata par dorosłych w 10 tańcach:

- piątek 19.11.2021; turniej rozpoczyna się o godz. 13:00 i potrwa do ok. 21:30

- sobota 20.11.2021, turniej rozpoczyna się o godz. 9:00 i potrwa do ok. 22:00; na godzinę 18:00 planowana jest gala wieczorna - półfinały i finały wybranych kategorii oraz pokazy artystyczne

- niedziela 21.11.2021, turniej rozpoczyna się o godz. 9:00 i potrwa do ok. 21:30; na godzinę 18:00 planowana jest gala wieczorna - półfinały i finały wybranych kategorii oraz pokazy artystyczne

 

 

Zapraszamy miłośników tańców standardowych i latynoamerykańskich do kibicowania największym sławom światowych turniejów tanecznych.

Bilety przy stolikach oraz na trybunach dostępne są na stronie: https://bilet.swiatowid.elblag.pl/

 

Więcej szczegółów znajdziecie: www.balticcup.swiatowid.elblag.pl/

 

Termin i miejsce: 21. Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup”, 19-21.11.2021, hala sportowo-widowiskowa w Elblągu, Al. Grunwaldzka 135

 

Organizator MFT „Baltic Cup”: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu; współorganizatorzy: Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”

 

Sponsor główny: Waitw - Firma Spawalnicza oraz Biuro Pracy

 

Patronat honorowy: Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Witold Wróblewski Prezydent Miasta Elbląg.

Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portel.pl, Telewizja Truso TV, Dziennik Elbląski, Radio ESKA Elbląg, Radio Olsztyn, Bogaty Region.pl

 

Impreza odbędzie się w reżimie sanitarnym.

 

21 edycję Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama