UWAGA!

Elbląscy judocy z medalami

 
Elbląg, Elbląscy judocy z medalami
fot. nadesłana

W niedzielę, 17 kwietnia na hali sportowej Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej 1 odbył się I Regionalny Turniej Judo Olimpiad Specjalnych. Wola walki, doping licznie zgromadzonej publiczności i pozytywne emocje pomogły naszym judokom w zdobyciu medali.

W turnieju wzięło udział 23 zawodników z klubu OS ''ONI w ATAKu'', który działa przy Integracyjnym Klubie Sportowym ''ATAK'' (trenerem sekcji jest Adrianna Romanowska) i z klubu OS ''Zefirek'', który działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym nr 2  (trenerem sekcji jest Donata Kalińska). Turniej odbył się w przyjaznej i sportowej atmosferze zgodnie z Ceremoniałem Olimpiad Specjalnych, a uroczystego otwarcia i zamknięcia turnieju dokonała Róża Banasik - Zarańska, członek Komitetu Krajowego Olimpiad Specjalnych Polska i Komisji Sportowej OSP. Nad stroną techniczną turnieju czuwał sędzia główny Michał Dąbrowski, który w myśl złożonej przysięgi, wraz z sędziami Michałem i Łukaszem przestrzegali obowiązujących przepisów Judo Olimpiad Specjalnych.  Zawodnicy zostali podzieleni na 7 grup startowych według wagi, poziomu umiejętności, stopnia zaawansowania i grupy sprawnościowej zgodnej z zasadami Międzynarodowej Organizacji Judo -IJF.
       Wola walki, doping licznie zgromadzonej publiczności, pozytywne emocje, i słowa wsparcia przekazane zawodnikom przez Tomasza Woźnego, prezesa IKS ''ATAK'' pomogły naszym judokom w zdobyciu następujących medali:
      
       Grupa I 
       I - Ania Rybicka 
       II - Maria Mierzwińska
       III - Weronika Fercho
       Grupa II
       I - Michał Bryl
       II - Michał Weroński
       Grupa III
       I - Jakub Dmochowski
       II - Adam Wiśniewski
       III- Marcin Liszcz 
       IV - Mateusz Kokłowski
       Grupa IV
       I - Kamil Grdeń 
       II - Agnieszka Strąk
       III- Marek Chrust
       Grupa V 
       I - Mateusz Bielecki
       II - Mirosław Kostka
       III - Konrad Szumski 
       IV - Daniel Dawid
       V - Sebastian Szydlik
       Grupa VI
       I - Michał Paszkowski
       II - Dastin Kulik
       III- Michał Warno
       Grupa VII
       I - Mateusz Romanowski
       II -NORBERT Jaworski
       III -Robert Jaworski
      
Joanna Cesarska, Integracyjny Klub Sportowy "ATAK"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama