UWAGA!

Elbląska torpeda

 Elbląg, Marcel Jureko
Marcel Jureko (fot. UKP Jedynka Elbląg)

Marcel Jureko ma 16 lat. Właśnie zajął czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski seniorów w pływaniu na 200 metrów stylem klasycznym. "Przy okazji" wywalczył kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów.

- Cele na przyszły rok? Pojechać na Mistrzostwa Europy Juniorów i wykręcić tam jak najlepszy wynik. Chciałbym zrobić rekord Polski 16-latków - mówił Marcel Jureko, pływak z UKP „Jedynka“ Elbląg, na marcowej gali podczas której odebrał nagrodę prezydenta Elbląga.

I jak powiedział, tak zrobił. 16-latek z bardzo dobrej strony pokazał na mistrzostwach Polski w Lublinie. Na 200 metrów stylem klasycznym zajął czwarte miejsce. Po pierwszych 50 metrach pływak z elbląskiej Jedynki był ostatni; potem rozpoczął szaleńczą pogoń. Warto zwrócić uwagę, że elblążanin był najmłodszym pływakiem w finale A. Marcel Jureko 200 metrów przepłynął w czasie 2:17.77 minuty, do brązowego medalu zabrakło 0,53 sekundy. Do złota - 6,59 sekundy.

Elblążanin moc pokazał już w eliminacjach, czas 2:15.63 to wyrównanie rekordu Polski w tej kategorii wiekowej i zdobycie minimum kwalifikacyjnego na Mistrzostwa Europu Juniorów. Mistrzostwa Europy Juniorów odbędą się w dniach 2-7 lipca w Wilnie.

Na 50 metrów stylem klasycznym Marcel Jureko zajął 16. miejsce (6. miejsce w finale B) z czasem 29,25 sekundy.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama