UWAGA!

Elbląski parkrun skończył dwa lata!

 Elbląg, Elbląski parkrun skończył dwa lata!
(fot. Anna Dembińska)

Prawie 100 osób wzięło udział w drugich urodzinach parkrun park Modrzewie. Jak co sobotę uczestnicy pokonali pieszo, truchtem lub biegiem dystans 5 km. To już 108. edycja imprezy. Zobacz zdjęcia.

Przypomnijmy, że parkrun to idea wspólnej rekreacji, która powstała w Wielkiej Brytanii. Co sobotę tysiące ludzi na całym świecie spotykają się w sobotę, by razem pokonać dystans 5 km. Spotkania organizują wolontariusze. Liczy się udział, rekordy nie są najważniejsze, choć każdy uczestnik ma mierzony czas. Ważne jest też to, że zawsze stawkę uczestników zamyka wolontariusz parkrun, a to znaczy, że to przedstawiciel organizatora jest zawsze ostatni na mecie.

W Polsce parkrun istnieje od ponad 10 lat, to już w sumie 87 lokalizacji. Elbląg dołączył do tego grona dwa lata temu dzięki grupie mieszkańców, którzy co sobotę biorą na siebie ciężar organizacji spotkań w parku Modrzewie. Na drugie urodziny, które były już 108. edycją elbląskiego parkrun przybyło prawie 100 osób, w tym goście z Tczewa, Dzierzgonia, Gdańska, Gdyni, Malborka.

Na mecie nie zabrakło urodzinowego tortu, były też pamiątkowe medale dla każdego uczestnika, ufundowane przez elbląski samorząd. Patronat nad urodzinami objął prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A 10 (DZIESIĘĆ) LAT czekamy na remont kąpieliska miejskiego ! ! ! Znowu podczas upałów nie będzie basenu miejskiego bo miastem zarządza NIEUDACZNIK - GAMOŃ popierany przez takich samych nieudaczników gamoni !
 • Wczoraj na Starym Mieście widać było wiele grup młodzieży w wieku kilkunastu lat z opiekunami. Z napisów na koszulkach i dresach można było wyczytać, że są z całego kraju, na przykład z Opola. Jedna grupa dziewcząt miała koszulki z nadrukiem herbu Elbląga i napisem o jakichś igrzyskach dzieci i młodzieży. Nie mogłem za wiele wyczytać bo nadruk był drobny a nie chciałem zrobić jakiegoś negatywnego wrażenia. Jakie to mistrzostwa i czemu nie ma i nich nawet wzmianki w elbląskich mediach???
 • Na remont basenu to czekamy od 1945 roku
 • Remontu nie ma i nie będzie bo wszystkie pieniądze z budżetu miasta przeznacza na walkę z polskim rządem. Kupa kasy poszła na propagandową ankietę i inne szabelki którymi macha przed nosem PIS. Teraz pójdzie kupa kasy na procesy. To już jest jakaś antypisowska fobia. Jakaś niewyjaśniona nalogowa furia. Mi to przypomina mojego wojka który przepija pieniądze całej rodziny. Przez jednego wariata cierpi cała rodzina. I tej rodziny na nic nie stać ani na nowe auto ani na wakacje ani na opłatę studiow dla dzieci. Żyją w ubóstwie bo jeden przewala pieniądze swoje i żony. Tu jest podobnie. A historyczny basen miejski leży i niszczeje. Zapewne za jakiś czas padnie łupem jakiegoś patodewelopera i powstanie tam ogrodzone getto z klitkami po 35m 2 za 700 tyś zł na które tępy suweren będzie zaciągać kredyty na dwa pokolenia. Ale będą dumni że spłacają te kredyty ale za to nie dopuścili PiS do władzy a co tam jakieś basen.
 • redaktor Pisaliśmy o tym turnieju unihokeja kilka dni temu
 • Czy te 5 km można samochodem walnąć? Że 4 kółka i zrobione, SM i Police nie powinna się doczepić, skoro "działacze" też do parku wjeżdżają na awaryjnych. A ja bym nawet sobie myślę w pomarańczowego koguta zainwestował.
 • Jedz, bratku, na Karaiby...
 • W Elblągu nigdy nie było odkrytego basenu kąpielowego. Bo jeśli mówicie o tym przy ulicach Moniuszki i Kościuszki to był to zbiornik przeciwpowodziowy, który w 1934 roku dostosowano do wymogów kąpielowych. Po 1945 roku próbowano nadal tak go wykorzystywać, ale niestety czas, zużycie i ciągłe dewastowanie go przez użytkowników spowodowało jego likwidację. Największym złem było traktowanie obiektu przez elblążan jako łaźni miejskiej co doprowadziło do kompletnej degradacji sanitarnej. A było jeszcze gorzej, bo wcale rzadkością nie było korzystanie z tego niby basenu na równi z ubikacją. A wy bzdety piszecie, że to ma zostać przywrócone.
 • @Siostro... basen - Harley to ty?
 • Nie ma problemu, można przyjść jako wolontariusz i przenieść cały sprzęt z odległego parkingu na punkt mety. Pomożesz?
 • Bóg istnieje w naszych chorych zainfekowanych przez kler w dzieciństwie umysłach
 • A co to ma do treści artykułu?
Reklama