Elblążanie najszybsi w Biegu Niepodległości

Elbląg, Elblążanie najszybsi w Biegu Niepodległości
(fot. Michał Skroboszewski)

Marcin Spustek i Anna Koziarska, oboje z Elbląga, wygrali IV Elbląski Bieg Niepodległości. W zawodach, mimo niezbyt sprzyjającej pogody, wzięło udziało ponad 900 osób, wliczając starty dzieci. Prezentujemy szczegółowe wyniki. Zobacz ponad 140 zdjęć.

To było największe święto biegania w historii Elbląga. W biegu na 10 km wystartowało ponad 620 osób, w biegu towarzyszącym na 3333 m i sztafetach kolejne ponad sto osób, w Małym Biegu Niepodległości Enduro Kid dla dzieci do lat 13 - prawie 200 osób. Przeważali elblążanie, ale byli też biegacze z innych ponad 80 miast w regionu i kraju oraz kilku biegaczy z Kaliningradu.
       Reprezentaci Elbląga okazali się bardzo mocni w całej stawce. Rywalizację mężczyzn na 10 km wygrał Marcin Spustek, reprezentujący na co dzień MKS Truso Elbląg, który na mecie zameldował się po 33 minutach i 58 sekundach. - Elbląg power! - napisał zwycięzca biegu pod jednym z komentarzy na fan page'u Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni, jednego z organizatorów biegu.
       Wśród kobiet najszybsza była elblążanka Anna Koziarska (41 minut 13 sekund), a trzecie miejsce na podium wywalczyła również biegaczka gospodarzy - Joanna Deputat (41:38) - Biegam od trzech lat, w tym roku postanowiłam w końcu pobiec w swoim mieście. Tydzień temu startowałam w maratonie w Tczewie, jestem też po dywizyjnych przełajach, więc ten bieg miał być taką formą odpoczynku - powiedziała nam po ukończeniu zawodów Anna Koziarska, która na co dzień służy w wojsku. - Pogoda nie była taka zła, ale podbiegi dały się we znaki. Jestem zadowolona, że wygrałam w swoim mieście. Dbam o formę, która systematycznie rośnie.