Elblążanie o włos od podium w Elbaskecie

Elbląg, W finale chłopców spotkały się drużyny z Torunia i Komorowa
W finale chłopców spotkały się drużyny z Torunia i Komorowa (fot. Michał Skroboszewski)

UKS Trójka Żyrardów wśród dziewcząt i Twarde Pierniki Toruń wśród chłopców – to zwycięzcy XXI Elbasketu, najstarszego turnieju mini koszykówki w Polsce. Blisko medalu była reprezentacja gospodarzy – UKS Jar – która zajęła ostatecznie czwarte miejsce. Zobacz zdjęcia.

Od piątku do niedzieli 32 zespoły z całej Polski walczyły na boiskach w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Korczaka o zwycięstwo w XXI edycji Elbasketu. Nasze miasto reprezentowały aż cztery drużyny, z których najlepiej poradzili sobie piątoklasiści UKS Jar. Podopieczni Anny Zgirskiej w meczu o trzecie miejsce ulegli drużynie TMK Pomorze Tczew 27:41, do najlepszej piątki turnieju (All Stars) został wybrany Wojciech Stróżewski, a w kategorii najlepszy zawodnik zespołu wyróżnienie odebrał Jakub Ziółkowski.
       Elbasket wśród chłopców wygrały Twarde Pierniki Toruń, które w finale pokonały reprezentację Komorowa 28:19. Wśród dziewcząt triumfowała bezkonkurencyjna Trójka Żyrardów, która wygrała w finale z UKS Sokołów Podlaski 38:24. Trzecie miejsce po zwycięstwie 28:21 nad GTS Straszyn zajął MUKS Poznań.
       Miejsca pozostałych elbląskich zespołów: dziewczęta – UKS Jar (siódme miejsce, najlepsza zawodniczka Victoria Jabłońska, SP 11 Elbląg (16. miejsce, najlepsza zawodniczka Katarzyna Mital). Chłopcy: SP 11 Elbląg (12. miejsce, najlepszy zawodnik Szymon Glaner). Trzeba dodać, że w drużynach SP 11 Elbląg grali uczniowie czwartych klas, a więc o rok młodsi od swoich rywali, dopiero od niedawna trenujący koszykówkę.