Grad medali (pływanie)

Aż dziewięć medali zdobyli pływacy elbląskiego UKS Delfina 2 podczas rozgrywanych w Gdańsku Mistrzostw Województw do lat 12. Najlepiej z naszych pływaków wypadł Bartosz Nowak, który wygrał wszystkie swoje konkurencje.

Bardzo udanie dla elbląskich pływaków zakończyły się rozgrywane w Gdańsku Mistrzostwa Województw. Na 14 startów nasi zawodnicy zdobyli 9 miejsc na podium i 14 razy poprawiali swoje rekordy życiowe.
     - Zawody mogły imponować zarówno poziomem organizacyjnym - tutaj, jak zawsze, ukłony dla prezesa Pomorskiego OZP Stanisława Uby - jak i ilością uczestników - twierdzi Tomasz Mizerski, trener naszych pływaków. - Poziom zawodów był zbliżony do ubiegłorocznych.
     Z elbląskich pływaków najlepiej zaprezentował się Bartosz Nowak. Nasz zawodnik okazał się bezkonkurencyjny wygrywając wszystkie swoje konkurencje, a osiągnięte wyniki na 100 i 200 m stylem klasycznym i 200 m stylem zmiennym pozwolą mu śmiało myśleć o lipcowych finałach w Dębicy. Wśród dziewcząt nad wysokim poziomem zawodów od początku czuwały Magda Baranowska z Solexu Lębork i Wiktoria Bieńkowska (UKS Delfin 2 ), które narzuciły ostrą rywalizację między sobą. Pływaczka elbląskiego Delfina 2 zwyciężyła na 100 i 200 m w stylu klasycznym, a także była druga na 100 m stylem zmiennym i czwarta na 200 m w stylu zmiennym. Jej koleżanka klubowa Karolina Bukowska zajęła drugie miejsce na dystansie 400 m stylem dowolnym, a na 100 i 200 m tym samym stylem była czwarta.
     - Z gdańskich zawodów wróciliśmy z cennymi trofeami Wiktorii Bieńkowskiej i Bartka Nowaka w klasyfikacji indywidualnej oraz bardzo wysokim czwartym miejscem w końcowej klasyfikacji drużynowej - uważa trener Tomasz Mizerski. - Wyniki Wiktorii i Bartksza są zarazem najlepszymi wynikami w kraju w tej kategorii wiekowej.