UWAGA!

Jak wyciągnąć dzieci na basen

 Elbląg, Jak wyciągnąć dzieci na basen
(fot. Michał Skroboszewski)

Nie każdy może zabrać swoją pociechę nad morze, ale za to może na basen. Dzisiaj odbyły się zawody pływackie dla dzieci i młodzieży w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. - Głównym założeniem było to, żeby wyciągnąć dzieci z domu, żeby mogły zobaczyć, że w czasie pandemii koronawirusa obiekt jest czynny i przede wszystkim bezpieczny – mówi Krzysztof Fedak z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zobacz zdjęcia.

W czwartkowych zawodach w CRW Dolinka wzięło udział około 50 dzieci, podzielonych na siedem kategorii wiekowych. - Tak naprawdę nie liczy się wynik, liczy się to, żeby dzieci przyszły i spędziły miło czas – mówi Krzysztof Fedak z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, organizatora imprezy.

- Cały turniej to jedna wielka zabawa i bardzo mi się podoba. Najlepsze jest to, że będę mógł potem korzystać z całego basenu – cieszy się Adam, uczestnik zawodów.

- Jest tutaj dużo moich koleżanek i wszyscy są bardzo mili – powiedziała nam Julia, jedna z uczestniczek.

Obostrzenia związane z pandemią korowirusa nadal obowiązują. Dlatego trybuny były niedostępne dla rodziców. Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo dzieci i dostosowali się do narzuconych norm.

- Mamy na obiekcie pełną obsadę ratowników jak i działu organizacji imprez, czyli jest to dodatkowe 5 osób. Do tego dochodzi fakt, że tworzymy to wspólnie z Grupą Wodną, która ma również swoich instruktorów, więc tak naprawdę kilkanaście osób będzie dbało o bezpieczeństwo dzieci. Wiemy jak podchodzić do dzieci, trzeba z nimi rozmawiać, uśmiechać się i tłumaczyć rzeczy niezrozumiałe. Wtedy czuje się pewniejsze i niczego się nie obawiają. Bierzemy za nich pełną odpowiedzialność. Poza tym to nie jest pierwsza impreza jaką organizujemy dla dzieci i młodzieży. Zawsze dbaliśmy o bezpieczeństwo, dbamy i o tym pamiętamy – dodaje Krzysztof Fedak.

Na zakończenie zawodów każdy z uczestników dostał medal i słodycze.

To nie jest ostatnia impreza organizowana latem w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka.

Na zakończenie wakacji odbędzie się aquathlon, czyli połączenie biegania z pływaniem.

- Taką imprezę robiliśmy już w tamtym roku, startowało ponad 60 osób. Zabawa była naprawdę super, dzieci przeżywały to pozytywnie, a rodzice również nie mogli narzekać na brak wrażeń, bo często biegli wraz ze swoimi pociechami, pomagając im się przebrać – opowiada Krzysztof Fedak.

Paweł Bogdański
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama