UWAGA!

Już niebawem sportowy weekend w Elblągu! 

 Elbląg, Już niebawem sportowy weekend w Elblągu! 
Fot. Labosport

W dniach 15-16 lipca elbląskie Stare Miasto opanują zawodnicy, którzy wezmą udział w imprezach Aqua Speed Open Water Series (sobota, 15 lipca) oraz Garmin Iron Triathlon (niedziela, 16 lipca). Do naszego miasta przyjedzie kilkuset sportowców z całego kraju, którzy rywalizować będą w pływaniu na wodach otwartych oraz w zmaganiach triathlonowych. Miasteczko zawodów obu imprez będzie znajdować się na Bulwarze Zygmunta Augusta.

AQUA SPEED OPEN WATER SERIES to cykl imprez w pływaniu na wodach otwartych. Impreza w Elblągu (sobota, 15 lipca) będzie wielkim finałem tegorocznego cyklu i to właśnie w naszym mieście zawodnicy będą walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu. Rywalizacja odbędzie się na Starym Mieście, w rzece Elbląg, a zawodnicy będą walczyć się na dystansach 0,475 km (limit czasu 15 minut), 0,95 km (limit czasu 30 minut), 1,9 km (limit czasu 1 godzina) oraz 3,8 km (limit czasu 2 godziny). W ramach zawodów odbędzie się również rywalizacja dzieci i młodzieży, którzy wystartują na dystansach 100m, 200m oraz 475 m.

 

Zawody będą zabezpieczone przez profesjonalnych ratowników WOPR, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zawodników, więc mogą wziąć w niej udział również osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pływaniem. Trasę można pokonać dowolnym stylem (np. popularną żabką).

 

Największy cykl triathlonowy w kraju – GARMIN IRON TRIATHLON – zagości w naszym mieście już po raz siódmy. Zawodnicy mają do wyboru 3 dystanse – 1/2 IM tj. 1,9 km pływania – 90 km jazdy na rowerze – 21,1 km biegu;

1/4 IM tj. 0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu;

1/8 IM (idealny dla debiutantów), tj. 0,475 km pływania – 22,5 km jazdy na rowerze, 5,275 km biegania.

Podczas elbląskiego etapu najlepsi zawodnicy w kraju będą próbować swoich w sił wyzwania, które polega na pokonaniu dystansu 1/4 IM w czasie poniżej 1 godziny i 50 minut. Swój udział z imprezie zapowiedziału już kilku medalistów Mistrzostw Polski, którzy będą walczyć o nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych.

 

Etap pływacki imprezy zostanie wyznaczony za pomocą boi kierunkowych na rzece Elbląg, etap kolarski poprowadzi ulicami Elbląga, a także starodrożem drogi krajowej nr 7 na odcinku Elbląg-Solnica. Na koniec zmagań zawodnicy pobiegną malowniczymi uliczkami Starego Miasta oraz ul. Radomską.

W ramach zawodów odbędzie się również GARMIN JUNIOR, czyli rywalizacja biegowa najmłodszych, na dystansach 200m, 500 m oraz 1000 m.

 

Cały czas można podjąć wyzwanie i zapisać się do udziału w obu imprezach:

Aqua Speed Open Water Series

Garmin Iron Triathlon

 

Sponsor Tytularny – Garmin Polska

Organizatorzy – prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Labosport Polska

Partner – Miejski Ośrodek Sportu i Turystyki w Elblągu

Labosport Polska

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Będzie ostra walka o trójkątne drewniane klocki za podium w kategoriach. Florek ma ubaw po pachy że to chwyciło. Płacisz startowe 3 stówy a dostajesz klocek wartości Ok 15 PLN.
 • co organizuje, ale tak konkretnie, Pan prezydent? czy to są sprawy np związane z dostarczenie i rozstawieniem toalet? czy też kształty i rozmary pucharów dla zwycięzców? co on organizuje? chyba to nie jest tajemnic?
 • Pisowskie trole w akcji
 • Nareszcie jakaś ciekawa impreza w tym smutnym mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  5
  Redakcja48(2023-07-03)
 • @Siesta777 - No i właśnie żal najbardziej ściska o to, że coś "chwyciło". A, że jeszcze ktoś na tym zarobi to już boli najbardziej. A, że zarobi ktoś z Elbląga to dla wielu jest nie do wytrzymania. Wiele weekendów wolnych w mieście, więc wystarczy wstać, pomyśleć i zacząć działać a nie ciągle tylko głupio krytykować. Uważam, że impreza fajna, dobrze zorganizowana i przyciągająca wielu zawodników, więc tylko wspierać, aby każda kolejna edycja była jeszcze lepsza.
 • I znowu odetną Bielnik od reszty świata
 • Kiedy stadion lekoatletyczny z bieżnia i z podgrzewaną murawą dla Elbląga.... kiedy? Ścieżki rowerowe! KIEDY? Hashtagi: #Konrad
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  Toruń(2023-07-04)
 • @Siesta777 - Ale wiesz, ze wpisowe nie idzie tylko na nagrodę w postaci statuetki? Rozumiesz tez, ze nie ma przymusu startowania i kazdy robi to z własnej, nieprzymuszonej woli? Trochę słabe to opiniować jak inni wydaja swoje pieniądze, tylko dlatego, ze Ty wydałbyś je inaczej. "Wolnoć, Tomku, w swoim domku. "
 • @Siesta777 - To jest promocja miasta. W ubiegłym roku stałem przy trasie biegu i chcąc nie chcąc słyszałem co mówią ludzie, tzn rozmawiali ze sobą i wymieniali poglądy, były to rodziny i znajomi zawodników, przyjechali z Polski i bardzo spodobał im się Elbląg, mówili, że ładne miasto, ładna starówka. Ci zawodnicy wraz z rodzinami/znajomymi przyjeżdżają na zawody, nocują w hotelach, jedzą w knajpach na starówce, zwiedzają. Dla Nas mieszkańców to jakiś absurd, no bo jak, w Elblągu zwiedzać? No tak, dla kogoś kto tu nigdy nie był to jest sporo do zwiedzenia i zobaczenia w okolicznych miejscowościach, a co za tym idzie, zostawienia gotówki u lokalnych przedsiębiorców. Należy się cieszyć z tego, a nie tylko narzekać i narzekać.
 • @Siesta777 - No i zarobi, co cię to obchodzi. To jego praca połączona z pasją. Jak byś się trochę interesował to wiedział byś że organizacja takiej imprezy to są ogromne koszty. Opłaty do miasta, zabezpieczenie policji służb ratunkowych, pkt kontrolnych pracowników obsługi. Ale skąd możesz to wiedzieć w tvpis o tym nie mówią.
 • Czyli jednak w tej rzeca można się kapać i pływać. Tylko czemu miasto zakazuje tego na codzień. Zamiast tego dostajemy jakeis żalosne prysznice.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Mieszczuch(2023-07-13)
Reklama