Kto zatrzyma koszykarzy Truso

Elbląg, Jacek Chojnacki zdobył w Lęborku 9 punktów
Jacek Chojnacki zdobył w Lęborku 9 punktów (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Koszykarze Truso theConstruct Elbląg zakończyli efektownie pierwszą rundę rozgrywek III ligi pomorskiej. Odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu, gromiąc na wyjeździe LKS Pogoń Lębork 103:67. Koncertowa w wykonaniu elblążan była szczególnie trzecia kwarta.

W zespole Truso tym razem zabrakło dwóch czołowych koszykarzy: Jakuba Gołębiowskiego i Jarosława Jakubowa, ale to nie przeszkodziło elblążanom w odniesieniu efektownego zwycięstwa. Pojechali do Lęborka w dziesięciu i dzięki koncertowej grze, szczególnie w trzeciej kwarcie, przedłużyli do siedmiu serię zwycięstw bez porażki w tej rundzie, po raz pierwszy w tym sezonie przekraczając 100 punktów w meczu.
       Elblążanie tylko na początku pozwolili gospodarzom prowadzić. Najpierw 2:0, potem 15:14. Pierwszą kwartę Truso wygrało 26:21, a mogło jeszcze wyżej, gdyby elblążanie lepiej wykonywali rzuty wolne. W 15 minucie drużyna z Lęborka doprowadziła co prawda do remisu 34:34, ale wtedy podopieczni Arkadiusz Majewskiego wrzucili drugi bieg. Dzięki skutecznym akcjom Piotra Prokurata i Jacka Chojnackiego zakończyli kwartę wynikiem 49:39. W 37 minucie było już 69:43 dla Truso i wiadomo było, że elblążanie tego meczu przegrać nie mogą. Setny punkt dla Truso zdobył Dominik Pawlak na cztery minuty przed końcem spotkania.
       Już za tydzień rozpocznie się runda rewanżowa. Elblążan czeka ciężki wyjazdowy mecz w Olsztynie. Będą mieli okazję zrewanżować się Trójeczce za porażkę u siebie na początku rozgrywek.

LKS Pogoń Lębork - Truso theConstruct Elbląg 67:103 (21:26, 18:23, 14:37, 14:17)
       Truso: Gałecki 5, Matkiewicz 4, Żebrowski 7, Prokurat 25, Huber 1, Budziński 15, Pawlak 19, Rychlicki 7, Chojnacki 9, Pożarycki 11.

W drugim meczu kolejki SMS PZKosz Władysławowo przegrało u siebie 66:67 z PTK Gryf-Eko Prabuty.