UWAGA!

Legendarny trener patronem hali MOS?

 Elbląg, Legendarny trener patronem hali MOS?
(fot. Anna Dembińska)

Czy hala Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Kościuszki będzie nosiła imię Mieczysława Pleśniaka, wieloletniego trenera piłki ręcznej w naszym mieście? Wniosek w tej sprawie złożył radny Wojciech Rudnicki.

Mieczysław Pleśniak był prekursorem piłki ręcznej w Elblągu. Do naszego miasta przyjechał w 1954 roku, rozpoczął pracę w ówczesnym Technikum Budowy Maszyn (dzisiaj Technikum Mechaniczne przy ul. Komeńskiego). Był współzałożycielem Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Truso”, w którym przez 55 lat wprowadzał w tajniki tej dyscypliny sportu kolejne pokolenia elblążan. Wychowankowie Mieczysława Pleśniaka reprezentowali Polskę, a nazwiska Władysława Popielarskiego (IO Monachium 1972), Marka Panasa (IO Moskwa 1980) czy Zbigniewa Plechocia, kilkakrotnego uczestnika mistrzostw świata, na stałe zapisały się w historii polskiej piłki ręcznej.

  Elbląg, Mieczysław Pleśniak
Mieczysław Pleśniak (fot. archiwum)


       Mieczysław Pleśniak zmarł w 2012 roku. W czwartek na sesji Rady Miejskiej radny Wojciech Rudnicki, jeden z jego podopiecznych, złożył wniosek o nadanie imienia wybitnego trenera hali MOS przy ul. Kościuszki, w której do dzisiaj trenują młodzi adepci piłki ręcznej.
       - W październiku Technikum Mechaniczne w Elblągu obchodzi swoje 70-lecie. Nadanie hali sportowej MOS przy ul. Kościuszki 77a imienia Mieczysława Pleśniaka, wieloletniego nauczyciela, wychowawcy tej szkoły, byłoby z pewnością szczególnym elementem obchodów tej uroczystości – argumentuje radny w swoim wniosku,
       Wniosek zostanie przekazany do komisji ds. nazewnictwa, która po rozpoznaniu sprawy przygotuje projekt uchwały w tej sprawie na jedną z sesji Rady Miejskiej.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama