UWAGA!

Marzenia o zawodowej grupie kolarskiej

 Elbląg, Na razie mamy orlikową grupę kolarską
Na razie mamy orlikową grupę kolarską (fot. portEl.pl)

 - Dwa mam marzenia: wskrzesić kolarski wyścig dookoła Warmii i Mazur oraz powstanie warmińsko – mazurskiej zawodowej grupy kolarskiej – mówił Adam Wadecki, prezes Warmińsko - Mazurskiego Związku Kolarskiego na wojewódzkiej gali kolarzy, która odbyła się w Elblągu. Zobacz zdjęcia z gali.

Najciekawszym wydarzeniem dzisiejszej gali Warmińsko - Mazurskiego Związku Kolarskiego, jaka odbyła się w kompleksie Nowa Holandia, była przedsezonowa prezentacja orlikowej grupy kolarskiej Folta Silvant Racing Team. W jej skład wchodzą młodzi kolarze z naszego regionu.

- Czas orlika to trudny okres dla młodego kolarza. Wyszedł już z juniorskiego ścigania, teraz musi rywalizować z doświadczonymi zawodnikami. Staramy się tym młodym zawodnikom w różny sposób pomagać. Ta grupa zdecydowanie promuje Elbląg – mówił Zdzisław Trojga, współtwórca grupy.

W planach są starty w najważniejszych wyścigach kolarskich w Polsce. Sezon rozpoczną od Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Ślężański Mnich" (Sobótka – Dzierżoniów). W planach jest m.in. start w Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich i wyścigi zagraniczne.

- Bardzo zależy nam na dobrym starcie na mistrzostwach Polski. W tym roku zapowiada się bardzo wysoki poziom, ale łatwo skóry nie oddamy – poinformował Adam Wadecki, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego.

Amatorska grupa orlikowa, która funkcjonuje już kilka lat, ma być swoistym przyczynkiem do powstania zawodowej grupy kolarskiej na Warmii i Mazurach – marzenia Adama Wadeckiego. - Do tego potrzebne są pieniądze. Musimy to robić małymi krokami, ale idziemy w dobrym kierunku. Będę dążył, żeby taki projekt na Warmii i Mazurach powstał – zadeklarował prezes wojewódzkiego związku.

Na lutowym zjeździe sprawozdawczo-wyborczym Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego Adam Wadecki został wybrany prezesem na drugą kadencję.

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To sobie buduj tę warmie czy mazury.ELBLAG TO POMORZE JEST...
 • @Lj - Sam jesteś pomorze. .. .Kup se atlas i się doucz
 • @Lj - Wadecki wyprowadź się gdzieś pod Kruklanki, tam Cię docenią.
 • Skoro to ma być wyścig "wyścig dookoła Warmii i Mazur"to będzie przebiegał kilkadziesiąt km od Elbląga. .. bez sensu. Nie rozumiem czemu ma być to organizowane w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  8
  laskipaa(2020-02-29)
 • Nie ma kolarstwa bez Alleycata!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  Tyle bedzie(2020-02-29)
 • Ileż złości tkwi w ludziach. Zwykła, prosta informacja o tematyce sportowej wzbudza niezrozumiałe emocje o podtekście narodowo - politycznym. Sport ma to do siebie, że jest, albo powinien być apolityczny, a to czy wyścig ma nazwę kraju czy regionu nie ma wpływu na jego wartość. W Polsce szczególnie, ale też i na świecie, kolarstwo ma największe problemy w rozwoju. Bariery cywilizacyjne utrudniają jego organizację co widać na przykładzie naszego wyścigu narodowego, gdzie niewiele miast decyduje się na wejście do jego trasy. Obok kwestii finansowych największy sprzeciw istnieje po stronie mieszkańców negatywnie nastawionych do faktu przebiegu trasy przez ich miejscowość. Stąd w Polsce kolarstwo nie cieszy się popularnością, a na najwyższym poziomie w bieżącym roku startuje jedynie 11 polskich kolarzy, a z tego tylko dwóch odgrywa główne role. Nawet w polskiej wourldtourowej grupie kolarskiej CCC Team na 28 kolarzy tylko pięciu jest Polakami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9
  4
  Bo w kolarstwo nie można gra(2020-03-01)
 • Adam człowiek z pasją i wizją! Pozdrawiam i wytwałości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  Kolarz amator.(2020-03-01)
 • To nic z tego nie wyjdzie, prezydenta nie było, a obecność "dyrektora z zawodu dyrektor"to chyba jednak za mało?
 • @Bo w kolarstwo nie można gra - Jakim narodowo-politycznym? Geograficznym. Skoro gość nie wie gdzie żyje, albo co gorsza wie, ale ma to gdzieś, to sorry. Najpierw do szkoły, potem pod Kruklanki.
 • Szkoda ze Elblazanin nie pomysli o ziemiach elbląskich. Jesli chce promowac inne to po co robicie z nim wywiad na portelu...?
 • Wszyscy piszący na razie żyją w Polsce, a to czy są w takim a nie innym województwie nie ma całkowicie żadnego znaczenia. To, że Elbląg leży na pograniczu różnych krain geograficznych nie powinno stanowić zagorzałej dyskusji nawołującej do krytyki elblążanina pełniącego funkcję Prezesa Warmińsko - Mazurskiego Okręgu Kolarstwa. Ważne, że człowiek chce upowszechnić ten rodzaj sportu, który kiedyś przynosił nam tyle radości i emocji. Jeśli o mnie chodzi może ten wyścig nazwać dookoła Oberlandu. Ważne aby kolarze mogli się ścigać i rozwijać swoje umiejętności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  precz z szowinizmem(2020-03-01)
 • Bagna Elblązanie to mają w D. Elbląg to Żuławy i Powiśle .
Reklama