UWAGA!

Męski szczypiorniak znika z Elbląga

 Elbląg, Męski szczypiorniak znika z Elbląga
fot. Anna Dembińska

W miniony weekend szczypiorniści KPR Elbląg mieli zagrać pierwszy mecz sezonu przed własną publicznością. Niestety zespół nie przystąpił do I-ligowych rozgrywek i tym samym męska piłka ręczna na poziomie seniorskim zakończyła swój byt w Elblągu.

Klub Piłki Ręcznej pod obecną nazwą funkcjonował zaledwie dwa lata. Wcześniej kibice dopingowali Meble Wójcik Elbląg, który przez dwa sezony występował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nieco starsi fani piłki ręcznej wspierali Techtrans Darad, a obecnie trenująca młodzież nie będzie miała już okazji podpatrywać swoich starczych kolegów na elbląskim parkiecie.

Zarząd klubu zwlekał z podjęciem ostatecznej decyzji o wycofaniu zespołu z I-ligowych rozgrywek, bo wierzono, że uda się spiąć budżet. Niestety, rzeczywistość okazała się brutalna, wciąż rosnące ceny usług i towarów zmusiły zespół do zakończenia działalności.

- Wszyscy doskonale wiemy, jaką obecnie mamy sytuację gospodarczą i nawet transze, które przelewał nam urząd, były niewystarczające - mówi Maciej Serafin, prezes KPR. - Z informacji, które do nas docierały, wsparcie na kolejny rok byłoby na tym samym poziomie albo niższe. To w żaden sposób nie umożliwiłoby rozegrania sezonu. Sponsorzy również się wycofywali. Szukaliśmy nowych, zrobiliśmy co mogliśmy, byliśmy praktycznie wszędzie, niestety w naszym mieście ciężko jest pozyskać większe pieniądze. Jako seniorski KPR przestajemy istnieć, jednak nadal będzie działać stowarzyszenie, które szkoli dzieci i młodzież. Zobaczymy, co będzie w przyszłości. Bardzo nam przykro, że to się tak skończyło, ale postąpiliśmy realnie, bo nie chcieliśmy przystępować do rozgrywek za wszelka cenę. Cieszę się, że zawodnicy, którzy zdecydowali się kontynuować swoje kariery, znaleźli inne kluby. Dziękujemy dotychczasowym sponsorom za wieloletnie wsparcie - dodał prezes KPR Elbląg.

Gdzie trafili elbląscy szczypiorniści? Kamil Karczewski do Juranda Ciechanów, Mateusz Peret oraz Kacper Sparzak grają w GKS Żukowie, Mateusz Plak, Dominik Latarski, Norman Robak i Mikołaj Sowiński w Morągu, Adam Załuski w Jezioraku Iława, Patryk Plak w AZS Fahrenheit Gdańsk, a Jakub Bartkowski w Samborze Tczew.

Anna Dembińska

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tak trzymać, Elbląg miasto sportu szkolnego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43
  6
  Wasz Witold(2022-10-06)
 • Fakt że I liga w piłce ręcznej to niestety ranga okręgówki w piłce nożnej. Brak sponsora i kibica oprócz rodzin i znajomych grających.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  5
  Kukła(2022-10-06)
 • Dziękujemy wyborcom Witolda Wróblewskiego. Zobaczcie gdzie trafili zawodnicy. Jak nisko upadł Elbląg za rządów WW. Jeszcze raz dziękujemy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  59
  16
  dziwny_jest_ten_świat(2022-10-06)
 • pytanie gdzie pan prezes szukał tych sponsorów? kogo? z jakim zaangażowaniem? czy klub rozliczył się finansowo z zawodnikami za tamten sezon, za który otrzymał dotację z UM?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  7
  gość 666(2022-10-06)
 • Witam o jest artykulik o piłce ręcznej, bardzo mili dziennikarze już raz pytałem ta ekipę dziennikarską co by było gdyby taki przypadek był w stosunku do piłki nożnej, ile by było krzyku i protestów. a tak ogóle P. Serafin nie wstyd panu, nic pan nie zrobił i nich Pan nie kręci że działał pan, ja Panu nie wierze, bo jak brzmi przysłowie " dla chcącego nic trudnego" i mam takie pytanie nie ma Pan sobie nic do zarzucenia w tej sprawie. A tak jeszcze kamyczek do ogródka dziennikarskiego, jeszcze nie dawno wywiady z Z. Korzeniowski, I. Zimińskim i tak się chwaliliście tymi wywiadami a tu taki obszerny " artykuł" jeszcze raz wspomnę o prof. M.Pleśniaku co by Pan panie Serafin co by mu powiedział, wstyd, a tym wszystkim " gamoniom " co tak namiętnie piszą o kopaczach, i wspomnicie moje słowa że za rok to i Startu nie będzie, pozdrawiam ręcznych a " szczególności" P. Serafina
 • Po prawdzie kto w Elblągu ma sponsorować sport. Przecież tu nie ma firm o naprawdę silnej kondycji finansowej, a koszty ich działalności stale rosną zarówno z powodów pośrednich, jak wojna czy pandemia oraz bezpośrednich jak niewłasciwa polityka ekonomiczna państwa oraz ubożenie rynku konsumpcyjnego. Nie widzę celu, aby obwiniać za upadek sportu wyczynowego konkretny samorząd, bo jego możliwości wsparcia są niewielkie. Te jak nieodpłatne oddanie obiektów sportowych czy dotacje finansowe nigdy nie będą realnym wsparciem wyczynowego sportu. To nie zawsze wystarczy do utrzymania sportu amatorskiego czy szkolnych związków sportowych, a co dopiero sportu wyczynowego nawet na niższym poziomie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  8
  Genmenagos(2022-10-06)
 • Po co, dla 50 tys mieszkańców. Nie liczę noclegowników
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  8
  Szejk Ali(2022-10-06)
 • Jaki prezydent miasta taki sport. Jeżeli urzędowi nie zależy na promowaniu miasta to tak mamy. Przykro to komentować. Niedługo wybory.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  9
  Lalek(2022-10-06)
 • @dziwny_jest_ten_świat - Hanna, Hanna Hanna!!!!
 • Dziwny jest ten świat, Czesiu Niemen te
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  4
  My też.?(2022-10-06)
 • Tak na logikę. Pretensje do kogo. Ile osób to oglądało. Kto to miał finansować. Wszystkie oczy na Wójcika a miasto co promuje lalki z EKS. Z takimi pieniędzmi jak żeńska ręczna klub by pewnie się utrzymał Do braku finansowania i braku sponsorów. To madrzejsza decyzja niż klub widmo, który własnych zawodników pakuje na minę wiedząc, że budżet jest niedopięty.
 • A po nowym roku prezes Olimpii ogłosi, że nie ma kasy w klubie i odpuszczamy grę o awans o 1 lige, żyjemy w mieście gdzie jedyną rozrywką jest pójście na zakupy do Biedry, macie czego chcieliście głosując na wróbla, anty pis anty pis
Reklama