UWAGA!

Mistrz Polski w maratonie uczy, jak biegać

 
Elbląg, Pamiątkowe zdjęcie uczestników pierwszego treningu
Pamiątkowe zdjęcie uczestników pierwszego treningu (fot. Michał Skroboszewski)

Ponad 30 osób przyszło na pierwsze zajęcia szkoły biegania, organizowane przez Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni. W tej edycji organizatorzy przygotowali trening dla początkujących i dla tych, którzy chcą bić życiówki w półmaratonie. Zobacz zdjęcia.

Piątkowe popołudnie, w Bażantarni leje jak z cebra. Ale to nie zniechęca znacznej grupy elblążan, którzy przyszli, by dowiedzieć się od doświadczonych biegaczy, jak dbać o kondycję. Wśród uczestników jest kilka osób, które dopiero chcą zacząć biegać. Trafiają pod opiekę Bogusława Tołwińskiego, znanego nie tylko w Elblągu trenera tak zwanego sportu pozytywnego.
       - Nie spodziewałam się, że będę w sanie już na pierwszych zajęciach przebiec kilometr bez odpoczynku. Było ciężko, ale można – śmieje się Magdalena Jabłońska, która po raz pierwszy wzięła udział w zajęciach szkoły biegania - Bardzo fajny trening. Wcześniej truchtałam z koleżanką, ale było o wiele ciężej. Zamierzam nadal tutaj przychodzić.
       - Super było, na pewno będę w poniedziałek. Potrzebowałam motywacji, a tu jest ekstra ekipa. Polecam wszystkim, którzy mają zamiar zacząć – opowiada Milena Kowalska. - Był pewien moment podczas treningu, gdy trzeba było podbiec pod górkę. Mówiłam sobie, że chyba nie dam rady, ale trener mówił „spokojnie, spokojnym tempem się uda”. No i udało się!
       - Parę lat temu trochę próbowałem biegać, ale to z przypadku . Potem przestałem, bo się zaczęła praca. Postanowiłem jednak zrobić coś dla siebie, by poprawić kondycję, nie mieć problemów ze stawami za parę lat. Mam siedząca pracę za biurkiem i jak porównuję osoby, które coś trenują i tych, co siedzą tylko na kanapie z pilotem, to wolę tę pierwszą wersję – mówi Dariusz Fiłonowicz.

  Elbląg, Mistrz Polski w maratonie uczy, jak biegać
(fot. MS)


       Bardziej doświadczeni biegacze mogą liczyć na porady Wojciech Bartnickiego i Mirosława Plawgo z Pasłęka, trzykrotnego mistrza Polski w maratonie (ostatni tytuł w 2001 r.), który przez dziewięć najbliższych spotkań będzie doradzał chętnym, jak pokonać dystans półmaratonu poniżej godziny i 40 minut.
       Spotkania szkoły biegania EL Aktywnych odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18 na polanie w Bażantarni. Są bezpłatne i będzie ich w sumie dziewięć. Kolejni chętni do wspólnego biegania mile widziani.
       A już w niedzielę, 3 września, w Bażantarni odbędą się zawody biegowe Enduroman. Do wyboru dystanse 5, 10, 15 i 25 km. Start o godz. 10. 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama