UWAGA!

Mistrzostwa Żandarmerii Wojskowej w biegach przełajowych

 
Elbląg, Mistrzostwa Żandarmerii Wojskowej w biegach przełajowych
fot. nadesłana

W dniach 1-3 października elbląski oddział ŻW był gospodarzem odbywających się na terenie lasu Bażantarnia Mistrzostw Żandarmerii Wojskowej w biegach przełajowych.

Inauguracja zawodów odbyła się 2 października na terenie lasu Bażantarnia, gdzie 42 zawodników i 12 zawodniczek rywalizowało między sobą w indywidualnych biegach przełajowych na dystansach: 3000 m kobiet open,  3000 m mężczyzn do 35 lat, 3000 m mężczyzn powyżej 35 lat, 8000 m mężczyzn do 35 lat oraz 8000 m mężczyzn powyżej 35 lat. W czwartek odbył się bieg sztafetowy, w którym starowało 8 drużyn, każda w składzie: 3 mężczyzn i 1 kobieta. Startujący zawodnicy i zawodniczki otrzymali od organizatorów płyny izotoniczne z logo Elbląga. Biegi zostały przeprowadzone w przepięknej scenerii Wysoczyzny Elbląskiej, leśnymi drogami lasu Bażantarnia. Nad właściwą oprawą sędziowską i prowadzeniem zawodów czuwali licencjonowani sędziowie oraz pracownicy z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego MKS Truso w Elblągu.
       Wręczenia medali, statuetek i pucharów najlepszym zawodnikom i zawodniczkom w poszczególnych kategoriach wiekowych i biegowych oraz zakończenia mistrzostw dokonał komendant Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu płk Sławomir Urbański, który pogratulował zwycięzcom wyników i życzył im dalszych sukcesów na Mistrzostwach Wojska Polskiego w biegach przełajowych.
       Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Komendę Główną Żandarmerii Wojskowej przy współudziale elbląskiego oddziału ŻW oraz Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego MKS Truso w Elblągu.
      
      
      
st. chor. sztab. Paweł Kowalski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • amunicje kupić i na szkolenia przeznaczyć kase a nie wydawać na biegi bo jak rusek czy biełarus napadnie to nie będzie komu za karabin złapać.
 • żandarmeria wojskowa jest równie potrzebna w Elblągu jak i ich biegi przełajowe, więcej żandarmerii w tym mieście niż normalnego wojska, to kogo oni pilnują?
 • Celowo czy nichcący ten artykuł??? Wstyd dla armii by takie zawody urzadzać-co drugi dzień małpi gaj i kondycha jak trza. Nawet do pilnowania ty opasów trzeba zatrudniać firmy ochroniarskie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  weteran(2013-10-07)
Reklama