Mistrzynie Warmii i Mazur w SP 9 (piłka ręczna)

W Reszlu rozegrano turniej finałowy w mini piłce ręcznej dziewcząt ze szkół podstawowych. Tytuł Mistrza Warmii i Mazur zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 9 z Elbląga z kompletem zwycięstw w turnieju.

Finały rozgrywano w hali sportowej im. Orłów Górskiego w Reszlu systemem każdy z każdym. Znakomitą dyspozycję wykazały podczas turnieju młode elblążanki. W pierwszym meczu ograły SP z Iłowa 13:8, następnie wygrały 9:6 z SP 3 z Olecka i w decydującym o tytule mistrzowskim spotkaniu pokonały 15:11 gospodynie, drużynę SP 3 z Reszla. Elblążanki wywalczyły złote medale i puchar drużynowo, a indywidualne wyróżnienia otrzymały najlepsze w turnieju: bramkarka - Aleksandra Topolska i zawodniczka - Agata Kwiatkowska, reprezentantki SP 9 z Elbląga.
     Turniej zorganizował Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy.