UWAGA!

Młodzi żeglarze z Tolkmicka

 Elbląg, Młodzi żeglarze z Tolkmicka

Po 20 latach przerwy w Tolkmicku ponownie ruszają sekcje żeglarskie. Na początek coś optymistycznego – zajęcia dla najmłodszych będą się odbywać na nowiutkich „optymistach”. Zobacz więcej zdjęć.

W sobotę 26 maja miało miejsce uroczyste otwarcie klubu UKS Tolkmicko. Mieliśmy zaszczyt gościć burmistrz Andrzeja Lemanowicza, zastępcę burmistrza Tolkmicka Józefa Zamojcina, proboszcza parafii św. Jakuba w Tolkmicku księdza Sławomira Szczodrowskiego, bosman Portu w Tolkmicku Marylę Kozłowską, szefa Komendy Policji w Tolkmicku Sylwestra Rosoła oraz burmistrza miasta partnerskiego Hermingdorf Niemczech Klausa Kotwinborga.
       Po uroczystym otwarciu i chrzcie jednostek miał miejsce poczęstunek przy grillu. Następnie zaprzyjaźniona jednostka SAR w Tolkmicku umożliwiła dzieciom wraz z rodzicami zapoznanie się z morskim sprzętem ratowniczym, który zrobił wielkie wrażenie.
       Pragniemy podziękować: Urzędowi Miasta i Gminy Tolkmicko za zakup sprzętu żeglarskiego – łódek i kamizelek asekuracyjnych, Panu Józefowi Krawcowi za kiełbaski i napoje, Państwu Stankiewicz za udostępnienie grilla, Panu Jarosławowi Szulcowi, Panu Torbjörnowi Börjessonowi, firmie BPS Sweden za zakup łódki typu Optimist wraz z wózkiem slipowym.
       Działalność UKS Tolkmicko rozpoczęła się kilka miesięcy temu od spotkania grupy sympatyków żeglarstwa. Nawiązaliśmy współpracę z UMiG Tolkmicko, rozpoczęło się pisanie wniosków o dofinansowanie zakupu sprzętu, działalność instruktorską. Następnie rozpoczęliśmy kampanię promocyjną. Najpierw były Tolkmickie Wici, następnie obeszliśmy wszystkie wywiadówki z rodzicami w Szkole Podstawowej w Tolkmicku. W końcu w sobotę w szkolnej sali gimnastycznej mieliśmy przyjemność spotkać się z dziećmi i przez jedną lekcję mogliśmy pokazać sprzęt i zaprezentować naszą ofertę.
       Dziękujemy dyrektor szkoły, Pani Marcie Drożdżewskiej, za umożliwienie kontaktu z dziećmi i rodzicami. Zainteresowanych naszą działalnością zapraszamy na stronę www.ukstolkmicko.blogspot.com.
      
      
Jerzy Sukow, wiceprezes UKS Tolkmicko, instruktor żeglarstwa

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama