Na łyżwach do kadry

Elbląg, Emilia Zawisza z Vikinga Elbląg
Emilia Zawisza z Vikinga Elbląg (fot. arch. portEl.pl)

Tymon Hryniewicz z Orła Elbląg na krótkim torze, Emilia Zawisza i Mikołaj Florkowski na długim. Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego podał skład kadry narodowej na sezon 2024/25.

Tymon Hryniewicz z Orła Elbląg otrzymał powołanie do juniorsko - młodzieżowej kadry Polski na torze krótkim (short track). Junior młodszy Orła w tym roku zdobył srebro w sztafecie mieszanej na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W finałowym biegu elblążanie (Amelia Nowakowska, Martyna Górka, Oskar Sokołowski i Tymon Hryniewicz) dali się wyprzedzić tylko drużynie UKS Giżycko i z czasem 3,21,555 minuty zajęli drugie miejsce. Na tych samych zawodach elblążanin był czwarty na 500 metrów i szósty na 1000 metrów.

Na torze długim (łyżwiarstwo szybkie) powołania do reprezentacji juniorsko - młodzieżowej otrzymali łyżwiarze elbląskiego Vikinga: Emilia Zawisza i Mikołaj Florkowski. Elblążanka na tegorocznych mistrzostwach Polski seniorów zajęła trzecie miejsce w rywalizacji na 500 metrów. Czasem 41,79 sekundy poprawiła swój rekord życiowy. Na pozostałych dystansach (1000, 1500, 3000 metrów) została sklasyfikowana na piątych miejscach. W klasyfikacji ogólnej w wieloboju Emilia Zawisza została sklasyfikowana na piątym miejscu.

Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży juniorka młodsza wywalczyła srebrny medal na dystansie 3000 metrów. Dystans przejechała w czasie 4,30,81 minuty, poprawiając swój rekord życiowy. Elblążanka o podium otarła się na pozostałych dystansach zajmując czwarte miejsca na 500 metrów, 1000 metrów, 1500 metrów. W klasyfikacji wielobojowej dało to elblążance również czwarte miejsce. W biegu masowym Emilia Zawisza uplasowała się na szóstym miejscu.

Drugi elbląski łyżwiarz szybki w reprezentacji, Mikołaj Florkowski Mistrzostwach Polski seniorów był 7. na 500 metrów, 9. na 5 tys. metrów, 9. na 1500 metrów oraz 10. na 10 tys, metrów. W klasyfikacji ogólnej wieloboju elblążanin został sklasyfikowany na 10. miejscu.

Na Mistrzostwach Polski Juniorów elblążanin uplasował się na 8. miejscu na 500 metrów, 6. na 3000 metrów, 9. na 1500 metrów, 6. na 1000 metrów, 7. na 5000 metrów oraz 8. w biegu masowym.