UWAGA!

Na spotkanie z tańcem

Elbląg, Na spotkanie z tańcem
fot. Marcin Gołkowski

Ci z najmłodszych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z tańcem towarzyskim, mogą jeszcze skorzystać z nowo rozpoczynających się kursów, które w zeszłym tygodniu ruszyły w Centrum Tańca Promyk. - To kursy dla początkujących, można na nie zapisać każde dziecko, które chce tańczyć i szuka dla siebie najlepszej formy – mówi Joanna Karpiuk z Centrum Tańca Promyk.

 - Nauka tańca towarzyskiego przynosi wiele korzyści. Dzieci rozwijają zdolność koordynacji, równowagę, siłę i gibkość. Kurs tańca pozwala także ukształtować prawidłową sylwetkę czy pokonać nieśmiałość.
       Taniec towarzyski to świat kolorowych sukni zdobionych piórami i cekinami, eleganckich fraków i parkietu wypełnionego parami oraz muzyką. W nim każda dziewczynka czuje się jak księżniczka, a chłopiec jest pełen elegancji. Pierwszym krokiem na tanecznej drodze jest kurs tańca towarzyskiego.
       Taniec towarzyski dzieli się na tańce standardowe, czyli walc angielski, argentyńskie tango, walc wiedeński, foxtrot oraz quickstep oraz tańce latynoamerykańskie, takie jak: brazylijska samba, kubańska cha-cha, rumba, hiszpańskie paso doble i amerykański jive. Na kursie dzieci uczą się obu stylów tanecznych - od najprostszych kroków, po bardziej skomplikowane choreografie.
       Kurs trwać będzie do końca roku szkolnego. Po kursie dzieci mogą wziąć udział w obozie tanecznym, który co roku odbywa się w Iławie. A od września wstąpić do Elbląskiego Klubu Tańca Jantar i rozpocząć karierę sportową. Treningi w klubie przygotowują do udziału w rywalizacji tanecznej na ogólnopolskich turniejach tańca.
       Zajęcia odbędą się w najbliższy weekend 23 i 24 stycznia o godz. 10 w CSE „Światowid” (23 stycznia) i w CT Promyk (24 stycznia), a kolejne będą dopiero po feriach, 13 i 14 lutego. Koszt miesięcznej nauki (2x w tygodniu) to 50 zł. Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Tańca Promyk przy ul. Browarnej 80, tel. 55 611 01 30; 609 977 220 lub e-mail: promyk@swiatowid.elblag.pl.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama