Na szczycie bez zmian (piłka nożna)

Po siódmej kolejce zmagań w czwartej lidze piłkarskiej nadal na czele tabeli są dwie drużyny z kompletem punktów - OKS 1945 Olsztyn i Jeziorak Iława. Olsztynianie wygrali z MKS Szczytno, Jeziorak pokonał Mamry Giżycko. Swój mecz wygrała również Zatoka Braniewo, pokonując na wyjeździe DKS Dobre Miasto. Punktów z Lubawy nie przywieźli futboliści pasłęckiej Polonii.

Gole w drugiej połowie
     Bramki w meczu DKS Dobre Miasto z Zatoką padły w drugiej połowie. Rozpoczęła się ona po myśli braniewian, którzy w 47. min. za sprawą Marcina Sorkowicza objęli prowadzenie. Gospodarze nie potrafili znaleźć recepty na mądrze grający zespół Stanisława Fijarczyka, a na domiar złego w czwartej z doliczonych minut stracili drugą bramkę. Tym samym Zatoka odniosła czwarte zwycięstwo w sezonie.
     DKS Dobre Miasto - Zatoka Braniewo 0:2 (0:0)
     0:1 - M. Sorkowicz (47.), 0:2 - Komorowski (90+4.)

Nie sprostali Motorowi
     Polonia mogła polec w Lubawie dużo wyżej, ale gospodarze mieli fatalnie nastawione celowniki. Trzech wyśmienitych okazji nie wykorzystał Piotr Brzostek, który już w 2. min. przestrzelił rzut karny, a następnie trafił z najbliższej odległości w poprzeczkę. Inna sprawa, że przyjezdni od 17. min. grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Michała Przystasza. Wcześniej, w 13. min. Motor za sprawą Łukasza Harmacińskiego objął prowadzenie, którego, jak się potem okazało, nie oddał do końca. W chwilę po zmianie stron na 2:0 dla miejscowych podwyższył Jarosław Olejniczak. Gdy w 55. min. wykluczony przez sędziego został kolejny gracz pasłęckiej drużyny Piotr Augustynowicz, stało się jasne, że poloniści nie będą w stanie wywalczyć korzystnego wyniku. Gospodarze chyba nieco rozluźnieni takim obrotem sprawy dali się jednak zaskoczyć w końcówce Tomaszowi Płacheckiemu, który w 88. min. pokonał bramkarza Motoru i ustalił wynik meczu.
     Motor Lubawa - Polonia Pasłęk 2:1 (1:0)
     1:0 - Harmaciński (13.), 2:0 - Olejniczak (47.), 2:1 - Płachecki (88.)
     Czerwone kartki: Przystasz, Augustynowicz (Polonia).

Pozostałe wyniki 7. kolejki IV ligi:
     OKS 1945 Olsztyn - MKS Szczytno 3:1 (2:1)
     1:0 - Śnieżawski (18), 1:1 - Bondaruk (19), 2:1, 3:1 - Śnieżawski (23., 61.).
     Jeziorak Iława - Mamry Giżycko 3:0 (1:0)
     1:0 - Chinedu (23.), 2:0 - Suchocki (46.), 3:0 - Szkamelski (49.).
     Huragan Morąg - Granica Kętrzyn 2:0 (1:0)
     1:0 - G. Kulpaka (25.), 2:0 - Madumere (85.).
     Zamek Kurzętnik - Rominta Gołdap 1:2 (1:0)
     1:0 - Rochewicz (15.), 1:1 - Kurdrycki (46.), 1:2 - Brzozowski (75.).
     Płomień Ełk - Mrągowia Mrągowo 5:0 (3:0)
     1:0 - Włodarczyk (7.), 2:0 - W. Kryński (25.), 3:0 - Sieruta (29.), 4:0 - Włodarczyk (57. k.), 5:0 - Pieczywek (60.).
     Start Działdowo - Sokół Ostróda 2:1 (1:0)
     1:0 - Wółkiewicz (17.), 1:1 - Puka (76.), 2:1 - Szczęsny (84.).