UWAGA!

Na trening do Elblaga

 Elbląg, Młodzi sportowcy z Warszawy trenowali na kalbarze
Młodzi sportowcy z Warszawy trenowali na kalbarze (fot. Michał Skroboszewski)

Tor wrotkarsko-łyżwiarski Kalbar gościł w ostatnich dniach młodych sportowców z Warszawy – grupę dzieci i młodzieży z Warszawskiego Towarzystwa Łyżwiarskiego Stegny. Adepci tej dyscypliny przygotowywali się do zimowego sezonu. Zobacz zdjęcia.

Kalbar jest obiektem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu, który po raz drugi służy warszawianom w przygotowaniach do kolejnych startów na lodzie.

- Elbląski tor to bardzo dobre miejsce na przeprowadzenie treningów. Jest tutaj tor łyżwiarski, który jednocześnie jest torem wrotkarskim. Byliśmy tutaj w zeszłym roku pierwszy raz i spodobało się nam bardzo. W efekcie postanowiliśmy przybyć tu po raz kolejny – mówi Grzegorz Kałowski, trener z warszawskiego klubu. - Jesteśmy zakwaterowani niedaleko toru, w akademiku na Wspólnej, także warunki nas zadowalają. Cisza, spokój, tor mamy do dyspozycji. A często w innych lokalizacjach jest problem z wygodnym treningiem. Warto dodać, że w czasach pandemii szukaliśmy spokojnego miejsca, a Tor Kalbar idealnie wpisuje się w nasze potrzeby – dodaje trener.

Zapytaliśmy również młodych zawodników z klubu, jak im się podobało w Elblągu

- Było bardzo fajnie, choć pogoda nie była super – mówi jedna z zawodniczek. – Oprócz treningów na torze byliśmy też na tych boiskach w środku.

- Rzeczywiście pogoda jest nieprzewidywalna, więc nie mogliśmy przeprowadzić wszystkich zaplanowanych treningów – informuje trener Kałowski. – Ale te, które udało się zrealizować, były udane.

- Byliśmy w Bażantarni i na starówce – dodaje młody zawodnik. – Dziś już kończymy i wracamy do domu.

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama