UWAGA!

Najlepsi elbląscy sportowcy nagrodzeni

 Elbląg, Prezydent nagrodził w sumie prawie 80 osób
Prezydent nagrodził w sumie prawie 80 osób (fot. Michał Skroboszewski)

95 medali mistrzostw Polski zdobyli elbląscy sportowcy w 2015 roku. Dziś w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych prezydent Elbląga wręczył najlepszym sportowcom, działaczom i trenerom nagrody i wyróżnienia. Odebrało je 77 osób. Zobacz zdjęcia z gali.

- Dziś jest doskonała okazja, aby podziękować sportowcom za ich wyniki. Bo jest za co - mówił Witold Wróblewski, podczas Gali Sportu, zorganizowanej przez samorząd.
       Elbląscy sportowcy zdobyli w ubiegłym roku 95 medali w mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych. Najwięcej medali zdobyli łyżwiarze szybcy. W ogólnopolskim systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży kluby z naszego miasta zdobyły 1192 punkty, co dało Elblągowi 21. miejsce w Polsce. Najwięcej punktów – 454 - zdobyli zawodnicy KS Orzeł, zajmując w klasyfikacji klubów 30. miejsce w kraju. - Mamy wspaniałe drużyny w piłce ręcznej, doskonałe wyniki w sportach walki, bardzo dobrą robotę robią siatkarki – zauważył prezydent.
       Warto zwrócić też uwagę na sukcesy Patrycji Grześkowiak – brązowej medalistki w kumite drużynowym na mistrzostwach świata karate shotokan. Uhonorowano również Andrzeja Jewniewicza, trenera siatkarek Orła, wyrażając przy tym nadzieję, że w przyszłym sezonie zespół zagra już w pierwszej lidze. Wyróżniono EKS Start Elbląg za fantastyczną grę w ubiegłym sezonie – czwarte miejsce w sezonie 2014/15 i pierwsze miejsce po pierwszej rundzie sezonu 2015/2016. Na uwagę zasłużył też wyczyn Sebastiana Karasia, który przepłynął Kanał La Manche. Bagatela 40 km w 9 godzin. Wyróżniono także Joannę Wołosz – siatkarkę… Chemika Police i Przemysława Zamojskiego, koszykarza Stelmetu Zielona Góra. Otrzymali oni wyróżnienie za wybitne osiągnięcia, które zdobyli, grając poza Elblągiem. Choć w tym wypadku smutkiem napawa fakt, że młodzi sportowcy, aby się rozwijać sportowo, muszą wyjeżdżać z miasta. 
       Ci, którzy zostają i traktują sport jako hobby, biorą udział w corocznym plebiscycie na najpopularniejszego sportowca amatora. Plebiscyt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w tym roku wygrał piłkarz Jakub Czyżak.
       Podczas gali organizatorzy przypomnieli, że w Elblągu w ubiegłym roku odbyło się kilka imprez o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, a był  to m.in. siatkarski Turniej Czterech Trenerów, na który do hali CSB przyszły tłumy kibiców. W świecie znany jest już Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup”, nie można zapomnieć również o Mistrzostwach Europy Formacji Standardowych.
       Prezydent podczas gali wspomniał także o planach samorządu związanych ze sportem. - Na sport przeznaczamy w różnych formach ponad 20 mln zł – mówi Witold Wróblewski.
       W 2015 roku zakończono budowę Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka”. W tym roku miasto chce rozpocząć budowę toru wrotkarsko-łyżwiarskiego oraz wybudować orlik lekkoatletyczny przy Szkole Podstawowej nr 15.
      
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Gdzie jest te 20 mln. ? Kiedyś dzieci jadąc na zawody miały po 10 zł. na obiad, jadąc na obóz sportowy można można było kupić wodę i jakąś czekoladę dla dzieci dziś nie ma kasy nawet na wodę może lepiej się nie chwalić ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  kiedyś(2016-03-11)
 • Pomoc miasta w wspieraniu sportu wśród dzieci i młodzieży nie istnieje. Nie ma pomysłu, nie wspominając już o strategii rozwoju sportu. Kluby pozostawione są same sobie. Wyjątkiem jest tylko pomoc w postaci setek tysięcy złotych dla Olimpii. Z tematem sportu elbląski prezydent sobie nie radzi, mimo że jego pierwszy zastępca jest sportowcem. Do pracy panowie do pracy bo dziś za temat sportu w mieście ocena niedostateczna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  sportowyobserwator(2016-03-11)
 • Nie wystarczy panie prezydencie raz w roku zjawić się na gali i powręczać kwiatki. Nikt nie rozmawia z ludźmi sportu, Nic pan dla nich nie zrobił przez te blisko dwa lata. Dzieci mają o wiele trudniejsze warunki do sportowej rekreacji w sekcjach i klubach. Małe kluby nie dostają nawet wsparcia na półkolonie czy zimowiska. Skandal. Nigdy tak nie było!!!
 • a kto ma się tym sportem zająć, pani która pojęcia nie ma. Może gdyby to był sport w dyscyplinarnie wizaż to i owszem. A prezio, no cóż ze sportem ma tyle wspólnego co nic
 • A gdzie jest słynny "menadżer" z Ełku, panie Wróblewski? No i program rozwoju sportu i turystyki?
 • Widać dokładnie że najlepsze wyniki uzyskują sportowcy z najmniej dofinansowanych sportów, tylko co z tego jak i tak największe pieniądze idą na "pseudo sportowców" piłkarzy, dla których III liga to już "wielkie" wyzwanie. .. ???. A przecież mamy w Elblągu MISTRZÓW POLSKI i nie tylko. .. !!!
 • To, jak się traktuje w mieście zawodników osiągających sukcesy, widać dobitnie na przykładzie wrotkarzy szybkich - M. Brydziński mistrz Polski w wieloboju w konkurencjach torowych i Łukasz Mazurek - mistrz Polski w wieloboju w konkurencjach ulicznych nie zostali uhonorowani choćby zwykłymi statuetkami. .. .. zawiedziony
 • Zgadza się, jeśli nagradza się formacje taneczne (jakiekolwiek), a zwłaszcza "sportowców-amatorów", to powinni być również wyróżnieni tacy wrotkarze. Myślę, że pominiętych jest dużo, dużo więcej właśnie z takich, tzw. sportów niszowych. Albo zapraszajmy na Galę wszystkich albo skupmy się na konkretnych, tzw. olimpijskich dyscyplinach, gdzie jest wysoki poziom i bardzo trudno o dobry wynik. Tej dziesiątce "sportowców-amotorów" zrobiono największe show, a przecież takich jak oni jest pół Elbląga, bo na szczęscie rekreacyjnie rusza się co raz więcej osób. Pozdrowienia dla zawodowców i amatorów!
 • Kasa jest - można podobno dostać. .. , niestety w kolejkę zawsze wpierniczy się klan woźnych i sprzątaczy (a liczny on ci jest, więc dla innych nie starczy) zabierze wszystko na te. .. , no. .. , stypendia dla swoich sprytnych inaczej kolegów :(. Nie trzeba wierzyć mi na słowo wystarczy zerknąć na stronkę UM - tam są konkretne sprawozdania finansowe (z kwotami, nazwiskami itp. ) - PORAŻKA !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  abnegat(2016-05-19)
Reklama