Niegościnne Mrągowo

Elbląg, Olimpia II przegrała z Mrągowią
Olimpia II przegrała z Mrągowią (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Nie udała się wyprawa rezerw Olimpii Elbląg do Mrągowa. Podopieczni Szymona Wagi do przerwy utrzymywali bezbramkowy remis. W drugiej części meczu bardziej doświadczeni rywale sięgnęli po trzy punkty.

Mrągowo to nie jest najbardziej gościnne miasto dla rezerw Olimpii Elbląg. Rok temu podopieczni Szymona Wagi (w 5. kolejce) przegrali „na wyjeździe” z Mrągowią 0:4. W rundzie wiosennej zdołali się na własnym boisku zrewanżować 1:0.
       W tym sezonie młodzi Olimpijczycy do Mrągowa pojechali już w drugiej kolejce. Trener Szymon Waga do walki o punkty z Mragowią desygnował dość eksperymentalny skład. Młodzi Olimpijczycy do przerwy zachowali czyste konto bramkowe. Ale w drugiej części spotkania gospodarze strzelili trzy bramki i zainkasowali trzy punkty. Olimpijczycy kończyli to spotkanie w dziesiątkę, po tym jak w 70 min. czerwona kartkę zobaczył Mateusz Szmukała.
       Okazja do rewanżu już w następna niedzielę, kiedy do Elbląga przyjedzie Pisa Barczewo. Najbliżsi rywale elblążan rozegrali dotychczas jedno spotkanie (mecz 2. kolejki rozegrają 21 sierpnia) i nie zdołali zdobyć punktu.

Mrągowia Mrągowo – Olimpia II Elbląg 3:0 (0:0)

Olimpia II: : Kapłon – Olewnik, D. Mazurek, Ziewiec, Kondratowicz, Rogowski (60' Szmukała), Mączkowski (76' Hawryszko), Kazimierowski, Wieliczko, Kordykiewicz, Siwko (74' P. Mazurek)