UWAGA!

O krok od medalu (lekkoatletyka)

 
Elbląg, O krok od medalu (lekkoatletyka)
fot. nadesłana

W dobrych nastrojach powrócili z Białej Podlaskiej elbląscy lekkoatleci, którzy reprezentowali MOS Truso w Mistrzostwach Polski Juniorów. O krok od medalu była Agnieszka Okseniuk, która w skoku wzwyż pokonała poprzeczkę na wysokości 170 cm.

Trzydniowe zmagania juniorów zaowocowały w tym roku zadowalającą zdobyczą punktową. W sześciu konkurencjach, w których wzięli udział nasi zawodnicy zdobyliśmy 20 punktów.
       Dosłownie łutu szczęścia zabrakło Agnieszce Okseniuk, występującej w konkursie skoku wzwyż, bowiem uzyskała wynik dający nawet srebrny medal, jednak ilość zrzutek poprzeczki w całych zawodach zepchnęła ją na dalszą pozycję. Gdyby Agnieszka przeskoczyła poprzeczkę zawieszoną na wysokości 170 cm w pierwszej próbie uplasowałaby się na trzecim miejscu. Pozostał jednak wspaniały rekord życiowy, będący jednocześnie wypełnieniem normy na uzyskanie pierwszej klasy sportowej oraz mnóstwo emocji, które przeżyli na stadionie nasi trenerzy i zawodnicy. Po zapoznaniu się z wynikami skoku wzwyż zauważyć i podkreślić należy wysoki poziom całego konkursu, bowiem oprócz zwyciężczyni (181 cm) aż 7 zawodniczek uzyskało wynik 170 cm. Przy okazji warto też pogratulować Aleksandrze Wondzińskiej, która na co dzień jest trenerką Agnieszki.
       Tegoroczne mistrzostwa może z powodzeniem uznać za udane podopieczny trenera Czesława Nagy - Dariusz Nowak. Wystartował na 3000 m z przeszkodami i pobiegł bardzo mądrze i odważnie. Przez większą część dystansu wypełniał ustalony plan - podkreśla trener, a na finiszowych kilkuset metrach wykorzystał swoje predyspozycje szybkościowe i wyprzedził kilku rywali. Osiągnięty czas 9:47.88 sek. sklasyfikował Darka ostatecznie na ósmej pozycji.
       Z występu w mistrzowskiej imprezie zadowolony jest też trener Karola Chwedczuka - Jacek Licznerski, który dumnie twierdzi, że jego podopieczny przeszedł samego siebie i w silnej stawce rywali na dystansie 200 m zdołał zakwalifikować się do finału "B". Ustanowiony w biegu eliminacyjnym rekord życiowy 22.44 sek. zdołał zmobilizować Karola jeszcze bardziej i następnego dnia w finale zdołał ustanowić jeszcze lepszy wynik (22.31 sek.) oraz pokonać trzech rywali. Piąta pozycja w finale "B" zapewniła mu w klasyfikacji ostatecznie 13 miejsce.
       Punkty dla reprezentacji MKS Truso zdobyli podczas tegorocznych mistrzostw jeszcze: Alicja Łada oraz męska sztafeta 4 x 400 m. Alicja wystartowała w swojej koronnej konkurencji - w biegu na 400 m ppł. Eliminacje pokazały, że podopieczna trenera Czesława Nagy nie była w dobrej dyspozycji, a osiągnięty wynik (65.30 sek.) dał zawodniczce miejsce w finale "B". Trochę szkoda, ale Alicja będzie miała jeszcze okazję powalczyć w przyszłym roku.
       Sporo emocji zapewnili nam chłopcy, którzy na koniec zawodów wystartowali w biegu sztafetowym 4 x 400 m. Dawno nie mieliśmy reprezentacji w tej konkurencji. Zespół w składzie: Karol Chwedczuk, Radosław Florkowski, Dariusz Nowak i Łukasz Nahajowski nie miał nic do stracenia. Plan był jeden - zdobyć punkty dla reprezentacji. Dobra dyspozycja dnia sprawiła, że chłopcy ustanowili swój tegoroczny rekord i "urwali" z niego ponad 3 sekundy. Wynik 3:27.53 sek. zapewnił 15 miejsce i 2 punkty dla zespołu.
      
       WSZYSTKIE WYNIKI ZAWODNIKÓW MKS TRUSO:
       Agnieszka Okseniuk skok wzwyż 170 cm 8 miejsce rekord życiowy (I klasa sportowa),
       Dariusz Nowak 3000 m przeszk. 9:47.88 sek. 8 miejsce rekord życiowy,
       Karol Chwedczuk 200 m el. 22.44 sek. 16 czas rekord życiowy,
       Karol Chwedczuk 200 m F. 22.31 sek. 13 miejsce rekord życiowy,
       Alicja Łada 400 m ppł el. 65.30 sek. 16 czas,
       Alicja Łada 400 m ppł F. 65.98 sek. 15 miejsce,
       Karol Chwedczuk 4 x 400 m 3:27.53 sek. 15 miejsce rekord zespołu,
       Radosław Florkowski
       Dariusz Nowak
       Łukasz Nahajowski
       Bartosz Kozłowski 5000 m 16:56.35 sek. 22 miejsce,
       Łukasz Nahajowski 200 m 24.12 sek. 25 miejsce,
       Marcin Spustek 5000 m 17:09.03 sek. 25 miejsce.
      
      
Jacek Licznerski, trener MKS Truso
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Gratuluje wyników i podopiecznych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  ZAWODNIK(2015-07-03)
 • Śliczna ta dziewczyna ze zdjęcia
 • Gratulacje!!Szkoda tylko że ona tylko jedna skacze w całym Elblagu, nie ma sie co dziwic kiedys było 140 tyś mieszkanców a teraz jest 82-300 hi hi. A teraz poważnie, młodzież w ogóle nie garnie się do sportu a lekkoatletów w naszym mieście mozna policzyc na palcach. Szkoda że dzieciaki wola siedziec przy kompach i tabletach ale niestety winą powinnismy obarczyc siebie kochani rodzice. Pozdrawiam wszystkich
Reklama