UWAGA!

O puchar prezydenta

Dobiegła końca II runda eliminacyjna rozgrywek w piłkę siatkową drużyn niezrzeszonych w sezonie 2000/2001. Po meczach grupowych przyszedł czas na turniej finałowy, który zostanie rozegrany 2 czerwca.

W tegorocznych rozgrywkach siatkowej ligi drużyn niezrzeszonych organizowanej przez Ognisko TKKF Witoszewo udział brało dziesięć zespołów. Obok sześciu drużyn z Elbląga w zawodach startowały dwie ekipy z Malborka, jedna z Pieniężna i jedna z Braniewa. Wszystkie zespoły rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych. O tym, który zespół ostatecznie zdobędzie puchar Prezydenta Miasta Elbląga, zadecyduje wielki finał zaplanowany na 2 czerwca (sobota) w hali sportowej SP 8 przy ul. Szańcowej.
     Po meczach eliminacyjnych na czele tabeli grupy I znajduje się ekipa Centa Braniewo, która w ostatnim meczu grupowym uległa wiceliderowi Zakładom Meblarskim J. Walentynowicz II 1:3 (21:25, 28:30, 25:22, 25:27).
     W grupie II sporą niespodziankę sprawili siatkarze Progresu Malbork, którzy w tego typu rozgrywkach startują po raz pierwszy, a już znaleźli się na czele tabeli. W ostatnim swoim pojedynku Progres uległ ekipie Zakładów Meblarskich J. Walentynowicz I 3:1 (25:18, 21:25, 19:25, 23:25). Tak więc podobnie jak w grupie I także i w grupie II na zakończenie rozgrywek wicelider pokonał lidera tabeli.
     Jeśli chodzi o dolną cześć tabeli to w obu grupach ostatnie miejsca zajęły elbląskie zespoły ZNP. W grupie I drużyna męska ZNP, a w grupie II - ekipa żeńska. Oba te zespoły spotkają się ze sobą w turnieju finałowym by rywalizować o miejsca 9 i 10.
     Początek spotkań przewidziano na godz. 10.00. Uroczyste zakończenie turnieju finałowego, wręczenie dyplomów i drobnych upominków oraz spotkanie towarzyskie odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu ostatniego meczu, czyli ok. godz. 15.00.
     Program turnieju:
     I mecze: Cleaner E-g - Jagiellończyk E-g oraz Litwos Malbork - Wałsza Pieniężno.
     II mecze: Cent Braniewo - ZM J. Walentynowicz I E-g oraz Progres Malbork - ZM J. Walentynowicz II E-g.
     III mecz: ZNP I E-g - ZNP II E-g - o miejsce 9-10
     IV mecze: o miejsce 5-6 oraz 7-8
     V mecze: o miejsce 3-4 oraz 1-2
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama