Olimpia pokonała Elanę (piłka nożna)

Elbląg, Olimpia pokonała Elanę (piłka nożna)

Drugi sparing mają za sobą piłkarze Olimpii. Żółto-biało-niebiescy po golach Kamila Kuczkowkskiego i Radosława Stępnia wygrali przy Skrzydlatej z Elaną Toruń 2:1 (1:1).

To był drugi mecz kontrolny przygotowujących się do wiosennej rundy rozgrywek piłkarzy Olimpii. W poprzednim pojedynku elblążanie pokonali wysoko Spartę Brodnica. W dzisiejszym sparingu żółto-biało-niebiescy rywalizowali z występującą w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Elaną Toruń.
       Spotkanie od początku było zacięte. W pierwszej odsłonie padły dwa gole. Najpierw po ładnej akcji Kamila Graczyka, który zagrał do Kamila Kuczkowskiego z prowadzenia cieszyli się gospodarze. Elana wyrównała po zaledwie ośmiu minutach. Kamil Wenger faulował w polu karnym, a rzut karny wykorzystał Patryk Aleksandrowicz.
       W drugiej połowie trener Adam Boros wymienił całą jedenastkę gospodarzy. Mecz nadal był żywy, ale drużyny nie stworzyły wielu bramkowych okazji. Olimpia zdołała zdobyć, jak się później okazało, zwycięskiego gola w 69 min. Tym razem dryblingiem błysnął Damian Szuprytowski, który wycofał piłkę do Radosława Stępnia, a ten trafił do siatki.
       Już w najbliższą sobotę żółto-biało-niebieskich czekają aż dwa sparingi. Obydwa mecze kontrolne odbędą się na boisku przy Skrzydlatej. O godz. 14 rywalem Olimpii będzie Cartusia Kartuzy, a o godz. 16 elblążanie zagrają z Motorem Lubawa.

Olimpia Elbląg — Elana Toruń 2:1 (1:1)

Kuczkowski 16, Stępień 69 — Aleksandrowicz 24 (k)

Olimpia: I połowa: Daniel — Kowalczyk, Kubowicz, Wenger, Domagała, Kuczkowski, Sokołowski, Piotrowski, Graczyk, Kolosov, Bartkowski; II połowa: Tułowiecki — Bukacki, Iwanowski, M. Pietroń, Maciążek, Ressel, Szuprytowski, Stępień, Koza, Piceluk, Ł. Pietroń