Olimpia pokonała Siarkę (piłka nożna)

Elbląg, Oleg Ichim strzela pierwszego gola dla Olimpii
Oleg Ichim strzela pierwszego gola dla Olimpii (fot. Anna Dembińska)

Kolejne trzy punkty mają na koncie piłkarze Olimpii. W sobotnim pojedynku elblążanie okazali się lepsi od Siarki Tarnobrzeg zwyciężając 2:0 (1:0). Zobacz zdjęcia z meczu.

Mecz bez faworyta
       Przed sobotnim pojedynkiem zarówno Siarka jak i Olimpia ugrały jedenaście punktów i trudno było jednoznacznie wskazać faworyta meczu. Przed tygodniem tarnobrzeżanie zremisowali 1:1 ze Stalą Mielec. Żółto-biało-niebiescy przegrali w kuriozalnych okolicznościach 0:3 w Suwałkach i bardzo chcieli zdobyć kolejne punkty. Jak się okazało własny stadion i doping kibiców pomógł elblążanom w odniesieniu czwartego w tym sezonie zwycięstwa.

Zasłużone prowadzenie

Początek meczu należał do miejscowych jednak żółto-biało-niebieskim długo brakowało dokładnego ostatniego podania, które otworzyłoby drogę do bramki. Zaczęło się od uderzenia w boczną siatkę Rafała Leśniewskiego, który wywalczył piłkę w polu karnym po centrze Olega Ichima. Chwilę później po indywidualnej akcji tuż obok bramki strzelił Kamil Kopycki. W 21 min. elblążanie mieli kolejną dobrą sytuację. Po rzucie wolnym wykonywanym przez gości Olimpia przejęła piłkę, po czym wyprowadziła kontrę, ale biegnącego w kierunku bramki Siarki Kopyckiego ostatecznie zablokowali obrońcy. Jedyna bramka w pierwszej części meczu padła po rzucie rożnym. Po blisko półgodzinie gry piłkę dośrodkował Kamil Graczyk, a celnie uderzył głową Ichim. Po chwili Olimpia mogła podwyższyć wynik, jednak po podaniu Graczyka i strzale Antona Kołosowa refleksem wykazał się bramkarz gości Artur Melon. W końcówce pierwszej odsłony mało brakowało, by z wyrównującego gola cieszyli się przyjezdni. Tuż przed przerwą mocno zakotłowało się w polu karnym Olimpii. Z bliska uderzył Marcin Truszkowski, ale kapitalnie obronił Aleksiej Rogaczow.

Zdecydowała skuteczność

Drugą połowę z animuszem rozpoczęli podopieczni trenera Tomasza Tułacza, którzy starali się jak najszybciej zdobyć wyrównującego gola. W pierwszym kwadransie drugiej odsłony Siarka dyktowała warunki gry, jednak przyjezdni nie potrafili skierować piłki do bramki dobrze broniącego Rogaczowa. Goście atakowali, a gola zdobyła Olimpia. W 66 min. po rzucie z autu piłkę w polu karnym przejął Graczyk i strzelił nie do obrony. Piłkarze z Agrykola mogli pójść za ciosem, jednak po prostopadłym podaniu Leśniewskiego obrońcy zdołali odebrać piłkę będącemu przed polem karnym Kołosowowi. Na kwadrans przed końcem bliscy szczęścia byli goście. Po dośrodkowaniu w pole karne minimalnie niecelnie głową strzelił dobrze znany elbląskim kibicom Daniel Koczon. Siarka próbowała zdobyć kontaktowego gola, ale znana z dobrej gry obronnej Olimpia nie zawiodła kibiców i trzy punkty zostały w Elblągu.

Czas na lidera

Przed nami bardzo ciekawe spotkanie. W przyszłym tygodniu piłkarze z Agrykola wyjadą do Siedlec na mecz z liderującą w tabeli Pogonią. Siedlczanie wygrali wszystkie cztery mecze na własnym boisku. Każda seria musi się jednak kiedyś skończyć, a my głęboko wierzymy, że po następnej kolejce Olimpia będzie bogatsza o kolejne trzy punkty.

Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 2:0 (1:0)

Oleg Ichim 28, Kamil Graczyk 66

Zobacz  tabelę II ligi.

Olimpia: Aleksiej Rogaczow - Tomasz Lewandowski, Kamil Kopycki (70' Daniel Baran ((82' Kamil Piotrowski)), Oleg Ichim, Anton Kołosow, Adam Skierkowski, Kamil Graczyk (83 Łukasz Molga), Michał Ressel, Rafał Pietrewicz (90' Rafał Lisiecki), Jacek Czerniewski, Rafał Leśniewski
       Siarka: Artur Melon - Konrad Stępień, Marcin Truszkowski, Mirosław Baran, Bartosz Sulkowski, Dariusz Frankiewicz (76' Jan Kowalski), Robert Tunkiewicz (65' Tomasz Persona), Patryk Szewc (76' Jakub Wróbel), Dawid Korona, Daniel Koczon, Tomasz Ciećko (76' Jarosław Piątkowski)

Wyniki 8. kolejki grupy wschodniej II ligi w sezonie 2013/14:

Motor Lublin - Stal Rzeszów 1:1, Wisła Puławy - Concordia Elbląg 2:0, Stal Mielec - Pogoń Siedlce 3:3, Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 2:0, Znicz Pruszków - Wigry Suwałki 1:2, Legionovia Legionowo - Garbarnia Kraków 1:2, Olimpia Zambrów - Stal Stalowa Wola 1:0, Pelikan Łowicz - Radomiak Radom 2:1, Limanovia Limanowa - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0