UWAGA!

Piruety i skoki na lodowisku

 
Elbląg, Piruety i skoki na lodowisku
fot. Anna Dembińska

Młodzi łyżwiarze figurowi z całej Polski będą przez trzy dni rywalizować na mistrzostwach Polski Młodzików na tafli elbląskiego lodowiska. Elblążanie zapowiadają, że zatańczą najlepiej, jak potrafią. Zobacz więcej zdjęć.

- To był bardzo udany sezon dla zawodników UKS „Szóstka”. Kamil Grabkowski zdobył brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Były medale na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, na różnego rodzaju zawodach pucharowych. Nasz narybek spisał się właściwie na medal – Beata Kukowska, trener i prezes UKS „Szóstka” Elbląg nie kryła zadowolenia z osiągnięć swoich zawodników.
       Od dziś do niedzieli na tafli elbląskiego lodowiska „Helena” można podziwiać najlepszych łyżwiarzy figurowych młodego (można powiedzieć, że bardzo młodego) pokolenia. Na odbywające się w Elblągu mistrzostwa Polski Młodzików przyjechało ok. 80 zawodników z całej Polski.
       - Oprócz tego rozegrane zostaną ogólnopolskie zawody o Puchar Elbląga dla zawodników wyczynowych i amatorów – dodaje Beata Kukowska.
       Ogółem na lodowisku zaprezentuje się ok. 200 zawodników. Łyżwiarze figurowi rywalizować będą w kategoriach solistek, solistów, par tanecznych w klasie srebrnej i złotej. W tych samych dniach w Pucharze Elbląga wystartują solistki, soliści w klasie brązowej, novice, junior, senior. Natomiast 24 marca odbędzie się Puchar Elbląga Amatorów w kategoriach solistek, solistów, par tanecznych, show duo w klasie brązowej, srebrnej i złotej.
       Wśród łyżwiarzy zobaczymy m.in. Kamila Grabkowskiego i Marię Janowską z UKS „Szóstka” Elbląg.
       - Trenuję już od 7 lat. Zaczęło się w szkole – nasza trenerka uczy wychowania fizycznego i zaproponowała mi, żebym spróbował. Spodobało mi się i... trenuję do tej pory – mówił Kamil Grabkowski, który w tym sezonie zdobył m.in. brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
       - U mnie zaczęło się jeszcze w przedszkolu. Rodzice zachęcali mnie do aktywności fizycznej i tak trafiłam na taflę – dodała Maria Jankowska z elbląskiej „Szóstki”.
       Elblążanie medalu nie obiecują, ale...
       - Pojedziemy najlepiej jak potrafimy – deklarują zgodnie.
       - Nie chce zapeszać, może na mistrzostwach Polski coś nam się uda zdobyć. Jednak większą szansę mamy na zawodach pucharowych – mówiła Beata Kukowska.
      
       Program zawodów dostępny jest tutaj.
      
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama