UWAGA!

Plażowe zmagania (siatkówka)

Dzisiaj w Krynicy Morskiej rocznie się druga edycja Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet Simplus Cup 2004. Turniej, którego pula nagród wynosi 10 tys. zł, potrwa do soboty.

W tym roku mistrzostwa Polski rozgrywane są na sześciu nadbałtyckich plażach. Zawody rozpoczęły się 24 czerwca w Sopocie, natomiast wielki finał planowany jest na 5 sierpnia w Kołobrzegu. Przed nami druga edycja turnieju, która rozegrana zostanie 8-10 lipca w Krynicy Morskiej. Swój udział w zmaganiach zapowiedziały wszystkie najwyżej notowane w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej zawodniczki, w tym triumfatorki z Sopotu (pierwszej rundy) Magdalena Michoń (Katowice) i Dorota Wojtczak (Dąbrowa Górnicza).
     Druga runda mistrzostw Polski rozpocznie się dziś otwartym turniejem eliminacyjnym, który wyłoni osiem zwycięskich par awansujących do piątkowej rundy głównej. Tutaj spotka się szesnaście najlepszych drużyn, (osiem wyłonionych z czwartkowych eliminacji i osiem najwyżej notowanych w rankingu PZPS), które rywalizowały będą na krynickiej plaży już od godz. 10.00. Natomiast w sobotę o godz. 11.00 czekają nas mecze półfinałowe. Wielki finał, w którym poznamy triumfatorki krynickiego turnieju planowany jest na godz. 13.00.
     Na krynickiej plaży wystartują w duecie, po raz pierwszy w tym sezonie, ubiegłoroczne mistrzynie Polski, szczecinianki Anna Białobrzeska i Joanna Kuchczyńska, która po kontuzji wraca do walki o obronę mistrzowskiego tytułu.
     - Cieszę się, że w Krynicy wystartuję z moją partnerką, mam nadzieję, że Asia po kontuzji szybko odnajdzie się na boisku - mówi Anna Białobrzeska. - Tworzymy zgrany zespół i chcemy powalczyć w tym sezonie o kolejny mistrzowski tytuł.
     - Rola kibica zdecydowanie nie jest dla mnie, już nie mogę doczekać się wyjścia na boisko - dodała natomiast Joanna Kuchczyńska.
     Turniej rozgrywany na przepięknej krynickiej plaży, oprócz sportowej rywalizacji będzie też wspaniałą okazją do wspólnej wakacyjnej zabawy. Specjalnie dla wszystkich kibiców przygotowano liczne konkursy z nagrodami, gry i zabawy plażowe oraz pokazy ratownictwa wodnego, prowadzone przez wyspecjalizowanych ratowników WOPR w związku z uruchomieniem przez sponsora specjalnego numeru ratunkowego nad wodą 0 601 100 100.
MP

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama