UWAGA!

Pływacy Jedynki z kolejnym workiem medali

 
Elbląg, Pływacy Jedynki z kolejnym workiem medali
fot. nadesłana

2 i 3 lutego w Poznaniu odbyły się mistrzostwa pływackie, na których zawodnicy z Elbląga pod wodzą Mirosława Radomskiego i Tomasza Wysockiego uplasowali się na trzecim miejscu w rankingu medalowym. Elblążanie zdobyli łącznie 32 medale: 14 złotych, 7 srebrnych i 11 brązowych.

Zawodnicy z UKP Jedynka Elbląg to aktualni wicemistrzowie województwa warmińsko-mazurskiego. Elbląg reprezentowany był na Międzynarodowych Zawodach Pływackich Dzieci I Młodzieży oraz Masters o Puchar Sheraton Poznan Hotel przez młodych pływaków z roczników 2000-2004. Występ należy zaliczyć do bardzo udanych: zawodnicy z Elbląga pod wodzą Mirosława Radomskiego i Tomasza Wysockiego uplasowali się na trzecim miejscu w rankingu medalowym na 50 startujących klubów z całej Polski. Zdobyli łącznie 32 medale: 14 złotych, 7 srebrnych i 11 brązowych.
       Wśród elbląskich pływaków najbardziej błyszczały Wiktoria Domżalska (2000) - 5 złotych medali oraz Dominika Tylkie (2004) - 4 złote medale. Pozostali medaliści to: Natalia Cherek (1 x srebro), Apolonia Czarnuch (2 x brąz), Karolina Tylkie (1 x złoto, 2 x srebro, 2 x brąz), Zofia Wojtaś (1 x złoto, 1 x srebro, 1 x brąz), Aleksandra Zając (1 x złoto, 3 x brąz), Jakub Lewandowski (2 x srebro, 1 x brąz), Tomasz Maksymowicz (2 x złoto, 1 x srebro), Oliwier Niewiadomski (1 x brąz) i Paweł Ostałowski (1 x brąz).
       W Poznaniu młodzi pływacy gorąco dopingowali swoich trenerów, którzy wystartowali w kategorii Masters. Mirosław Radomski wywalczył cztery złote medale, a Tomasz Wysocki - dwa złote i srebrny. 
       Gratulujemy.
       ***
       Sebastian Nieroński (1999) jest zawodnikiem Kadry Narodowej B w pływaniu obejmującej roczniki 1995-1999.
       Wiktoria Domżalska (2000), dzięki swoim wynikom osiągniętym w Mistrzostwach Polski w 2012 roku, została zawodniczką Kadry Wojewódzkiej Młodzików w pływaniu.
      
UKP "Jedynka" Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Brawo Jedynka !!!! Jesteście świetni i najlepsi w Elblągu :-) Mój syn uczy się w tym klubie i jest rewelacyjnie, świetna atmosfera i wykwalifikowana kadra !! Gratulacje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bibobe(2013-02-11)
 • Trener Radomski jest najlepszy, wychował wielu medalistów -jest wielki !!!!!
 • UKP "Jedynka" jest wielka. Gratulacje dla zawodników, trenerów oraz klubu, i wytrwałych rodziców, którzy walczą z problemami, jakie stwarzają szkoły, by ich dzieci mogły odnosić takie sukcesy. Jestem dumny z mojego syna, że choć nie startuje w zawodach, i nie odnosi sukcesów, w tym właśnie klubie trenuje pływanie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca bombowca(2013-02-11)
 • Jeszcze raz wielkie gratulacje dla Was wszystkich kochani, jesteście wielcy!!! Trenerom należą się jeszcze większe gratulacje i podziękowania za niesamowicie ciężką pracę włożoną w przygotowanie dzieci do zawodów, za serce, cierpliwość i konsekwencje w swoich działaniach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zadowolony rodzic(2013-02-11)
Reklama