UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pomosty na zakończenie roku

Elbląg, Pomosty na zakończenie roku
fot. CSE Światowid

W dniach 12 - 13 grudnia rozegrany zostanie jeden z ostatnich w roku 2020 turniej taneczny w Polsce - Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Pomosty. Z powodu ograniczeń związanych z epidemią COVID - 19 zawody odbędą się bez udziału publiczności z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Pomosty to turniej z tradycją, który odbywa się w Elblągu od kilkudziesięciu już lat. Co roku, skupia liczne grono tancerzy. Na turnieju, który odbędzie się w hali MOS przy ul. Kościuszki, zaprezentować się mogą dzieci i młodzież posiadające różne doświadczenie taneczne. Turniej jest dofinansowany ze środków Gminy Miasta Elbląg.

Jest to impreza adresowana do młodych ludzi, którzy z pasją, chęcią i zapałem rozwijają swoje sportowe zainteresowania taneczne. Co roku na imprezę przyjeżdżają tancerze, którzy chcą podnosić swoje umiejętności i sprawdzić się w rywalizacji sportowej.

Podczas zawodów na parkiecie gościć będziemy zawodników, będących na różnych poziomach technicznych i w różnych kategoriach wiekowych. Wszyscy będą walczyli o puchary, medale i punkty w ogólnej kwalifikacji sportowej.

Turniej podzielony będzie na klika bloków tanecznych a ze względu na obostrzenia rozłożony został na dwa dni. Podczas zawodów rywalizować będą tancerze podzieleni na kategorie od najmniejszego doświadczenia tanecznego, czyli z klasami tanecznymi E i D po najbardziej zaawansowanych, posiadający klasę B, C i A.

Po każdym bloku odbędzie się uroczyste wręczanie medali i pucharów. Taneczne zmagania oceniać będzie doświadczona komisja sędziowska, wśród której znajdą się sędziowie z  Warszawy, Olsztyna, Szczecina, Białegostoku, Torunia, Konina i Elbląga.

 

Ze względu na obowiązujące ograniczenia związane z epidemią COVID-19 turniej odbędzie się w wyjątkowych warunkach bez udziału publiczności. Z zawodów będzie przeprowadzona transmisja na żywo. 

Pierwszego dnia pod tym linkiem

Drugiego dnia pod tym linkiem 

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To jest niewiarygodne. Przewodniczący rady miasta w czasie pandemii organizuje turniej tańca i ściąga do miasta kolejnych ludzi z różnych miejsc. Taniec towarzyski nie zapewnia dystansu między tancerzami. A żeby było ciekawiej imprezkę doginansowuje Gmina Miasto Elbląg.
 • Każde miasto ma swojego prezesa, któremu wydaje się, że jest bezkarnym królem.
 • A to prawda, że tancerze ćwiczą na remontowanej hali sportowej w światowidzie? Budowa jeszcze trwa!
 • Pan Czyżyk nie wie że jest pamdemia czy jest takim ignorantem? Dla mnie to absolutny brak szacunku do ludzi.
 • A ci tancerze nie mają rodziców? Prowadzić dziecko na salę bez odbiorów budowlanych albo na turniej w czasach pandemii?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  wojtik(2020-12-10)
 • Czyżyk jest pisowcem?
 • Uwierzycie, że w światowidzie gdzie stoją rusztowania na korytarzach, naparzają młoty pneumatyczne, syf, pył i ludzie siedzą w biurach?
 • Tradycja silniejsza od zdrowego rozsądku.
 • Bez publiczności, to wystarczy sala sportowa jakiejkolwiek szkoły, a nie hala MOS. I jeszcze dofinansowanie ze środków Gminy Miasta Elbląg. Czy "ratuszowi"nie mają już żadnego umiaru z przekazywaniem pieniędzy / elblążan / na jakieś spotkania towarzyskie pn. pomosty?
Reklama