Porażka Concordii

Elbląg, Porażka Concordii

Punktów nie zdołała wywalczyć Concordia. Pomarańczowo-czarni przegrali przy Krakusa z rezerwami Jagiellonii Białystok 0:1 (0:1).

Po dzisiejszym pojedynku po raz kolejny okazało się, że wyniki trzecioligowych meczów są bardzo trudne do przewidzenia. Przed tygodniem Jagiellonia jedynie zremisowała 0:0 ze słabym Startem Działdowo, by dzisiaj sięgnąć przy Krakusa po komplet punktów, pokonując Concordię, która w poprzedniej serii spotkań była w stanie odebrać punkty Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie.
       Pierwsza połowa nie przyniosła wielu bramkowych okazji. Goście nieco lepiej operowali piłką i w 32 min. cieszyli się, jak się później okazało ze zdobycia zwycięskiego gola. Po dośrodkowaniu Emila Gajko do siatki trafił przy biernej postawie obrońców Kacper Falon.
       Druga odsłona była ciekawsza. Najpierw okazję na podwyższenie rezultatu miał Falon, który uderzył z pola karnego obok bramki. Następnie szanse na gola mieli gospodarze, ale zagrali nieskutecznie. Najpierw zbyt lekko strzelił Michał Kiełtyka, a po godzinie gry minimalnie przestrzelił Karol Styś. Remis mógł jeszcze uratować na pięć minut przed końcem meczu Martin Strach, jednak po jego uderzeniu kapitalnie interweniował bramkarz Jagiellonii Kacper Rosa. Ostatecznie goście wygrali 1:0.
       W kolejnym pojedynku rywalem Concordii będzie w wyjazdowym pojedynku Warmia Grajewo.

Concordia Elbląg - Jagiellonia II Białystok 0:1 (0:1)
       Kacper Falon 32

Concordia: Matłoka – Niburski, Bogdanowicz, Lepczak, Miecznik (79' Strach), Burzyński, Lewandowski (44' Styś), Szmydt, Kiełtyka, Essomba 65' Tomczuk), Załucki (59' Pelc M.)
       Jagiellonia: Rosa – Radecki, Wasiluk, Pajnowski, Pawlik, Drażba (80' Wołczyński), Falon (85' Kaczyński), Kupiński, Kondracki, Gajko, Giełażyn