UWAGA!

Pracowity weekend pięściarzy Kontry

 
Elbląg, Pracowity weekend pięściarzy Kontry
fot. nadesłana

XVII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Zygmunta Krygiera w Toruniu zgromadził w miniony weekend na bokserskim ringu blisko 60 zawodników z klubów krajowych oraz z Rosji, Litwy i Niemiec. Uczniowski Klub Sportowy „Kontra” reprezentowało dwóch pięściarzy, którzy z grodu Mikołaja Kopernika przywieźli dwa medale - złoty i srebrny.

Rafał Staszewski stanął na najwyższym podium i nie miał sobie równych w wadze 75 kg w kategorii wiekowej junior. W obu stoczonych pojedynkach zdeklasował wyraźnie swoich rywali, w walce półfinałowej wygrał przez TKO w trzeciej rundzie z zawodnikiem „Championa” Włocławek, a walkę finałową wygrał jednogłośnie 3:0 z przeciwnikiem ze „Startu” Włocławek.
       Z kolei w kategorii wagowej 70 kg (kadet) Paweł Mazurowski po wygranym pierwszym pojedynku 3:0 z zawodnikiem „Łokietka” Brześć Kujawski skrzyżował rękawice w pojedynku finałowym z pięściarzem gospodarzy i musiał uznać jego wyższość w tej walce.
       Gratulacje obu pięściarzom „Kontry” złożył Dariusz Michalczewski - były zawodowy mistrz świata federacji WBO, WBA, IBF, który docenił ich bokserskie umiejętności i życzył kolejnych sportowych sukcesów.
       Natomiast zawodniczka „Kontry” Elbląg Sandra Kruk wraz z kadrą narodową kobiet startowała w Międzynarodowych Turnieju w Stralsund( Niemcy ) w Queens-Cup 2013. Reprezentacja Polski przywiozła z Niemiec trzy złote i dwa srebrne medale. Zdobywczynią jednego z trzech złotych krążków jest Sandra Kruk (57 kg), która wynikiem 3:0 wygrała dwa pojedynki, pierwszy z zawodniczką ze Szwecji , drugi z zawodniczką z Francji.
       Przed zawodnikami UKS „Kontra” kolejny pięściarski weekend, tym razem w Rosji na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim pamięci A.B. Arestowicza.
      
Kamil Stemplewski, UKS Kontra Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama