UWAGA!

Przez pięć dni ring wolny w Elblągu (boks)

Od środy do niedzieli w hali sportowej elbląskiego Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” gościć będą najlepsi Polsce pięściarze juniorzy. Elbląg jest organizatorem i gospodarzem XV Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie.

To kolejny, największy bokserski turniej rangi mistrzowskiej, jaki będzie można obejrzeć w naszym mieście. Nie ma wątpliwości, że kibice mogą oczekiwać dużej dawki sportowych emocji w wykonaniu nadziei polskiego pięściarstwa. W 11 kategoriach wagowych na elbląskim ringu wystąpi ok. 180 bokserów młodego pokolenia.
     Początek walk eliminacyjnych już w środę 27 lutego o godz. 11. Oficjalne otwarcie MPJ w tym samym dniu o godz. 17, a później ciąg dalszy pojedynków eliminacyjnych. W czwartek ring wolny ponownie i dwie serie walk eliminacyjnych o godz. 11 i 17. Kolejna faza mistrzostw w piątek - od godz. 11 pierwsza seria walk ćwierćfinałowych, a od godz. 17 druga. Sobota upłynie pod znakiem pojedynków półfinałowych decydujących o kolorach medali. Emocje rozpoczną się o godz. 11, a po południu ciąg dalszy od godz. 16. Wielki finał mistrzostw w niedzielę o godz. 10, a po nim zakończenie sportowej rywalizacji bokserów. Wstęp dla kibiców na wszystkie walki jest wolny.
     Patronat honorowy nad XV Mistrzostwami Polski Juniorów w Boksie przyjął Henryk Słonina, prezydent miasta Elbląga. Spodziewany jest przyjazd do naszego miasta wielu sław bokserskich.
     Dobiegają już do końca prace sztabu organizacyjnego przygotowującego to wydarzenie. Wszelkimi poczynaniami kieruje Hieronim Kozakiewicz, który wykazał sprawność organizatora, przygotowując Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Boksie w roku 2006 i przed rokiem XV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie. Wydano oryginalne plakaty i okolicznościowe wydawnictwo, przygotowano miejsca pobytu dla bokserów i ich szkoleniowców.
     Na elbląskim ringu wystąpią zawodnicy ze wszystkich klubów województwa warmińsko-mazurskiego, a wśród nich pięściarze z elbląskich klubów Tygrys i Kontra.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama