UWAGA!

Rekordowy Bieg Piekarczyka i drużyna portEl.pl

 
Elbląg, To tylko część drużyny portEl.pl, wszystkich zobaczycie na starcie Biegu Piekarczyka
To tylko część drużyny portEl.pl, wszystkich zobaczycie na starcie Biegu Piekarczyka (fot. Anna Dembińska)

Ponad 1200 osób wystartuje w tegorocznym Biegu Piekarczyka oraz Mini Biegu Piekarczyka, w tym drużyna portEl.pl złożona z Czytelników. Start, do którego pilnie się przygotowujemy, już 3 czerwca. Zobacz zdjęcia z treningu naszej drużyny.

Zapisy na X Elbląski Uliczny Bieg Piekarczyka już się zakończyły i to nowym rekordem frekwencji. Największa dotychczas impreza biegowa w naszym mieście przyciągnie na start ponad 1200 zawodników. Ponad 900 osób wystartuje w Biegu Głównym na dystansie 10 km, wcześniej (od godz. 8.45) w IV Enduro Kid na różnych dystansach (od 50 do 600 m) i w zależności od wieku, będzie rywalizowało 300 dzieci.
       - W ostatnich dniach liczba nazwisk na liście startowej przybywała lawinowo - informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Ostatecznie, w biegu głównym, licznik zatrzymał się na ponad 930 biegaczach i nie jest to koniec. Wprawdzie zapisy zakończyły się 23 maja, ale osoby, które przed tym terminem dokonały rejestracji, a nie zdążyły dokonać opłaty, mogą jeszcze nadrobić zaległości. Jak tego dokonać można się dowiedzieć pisząc na adres imprezy@mosir.elblag.eu, lub krzysztof.fedak@mosir.elblag.eu.

 


       Trasa jubileuszowego Biegu Piekarczyka nieco różni się od poprzednich edycji. Wprawdzie biegacze nadal będą musieli do pokonania dystans 10 kilometrów (dwie pętle, każda o długości 5 kilometrów), ale część ulic została do biegu wykorzystana po raz pierwszy. Start i meta zlokalizowane zostaną na ul. Teatralnej. Następnie zawodnicy pobiegną ulicami: 12 Lutego, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Drzewną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Wodną, Giełdową (Most Wysoki nad rzeką Elbląg), Wybrzeże Gdańskie, Most Niski nad rzeką Elbląg, „agrafka” na Bulwarze Zygmunta Augusta, Studzienną, Wodną, Rybacką, Stary Rynek (pod Bramą Targową), Stoczniową, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską, Browarną, rondo, aż do ulicy Teatralnej, gdzie zakończą pierwszą pętlę. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
       Do zawodów pilnie przygotowuje się drużyna złożona z Czytelników portEl.pl, która poprowadzi Rafał Gruchalski, redaktor naczelny naszej gazety. - Jesteśmy już po dwóch wspólnych treningach, spotkamy się jeszcze co najmniej dwukrotnie, w tym na testowym biegu po trasie Piekarczyka. W dniu imprezy pobiegniemy w czasie około 6 minut na kilometr, by po jednej godzinie od startu zameldować się na mecie – zapowiada Rafał Gruchalski.
       W drużynie portEl.pl pobiegną: Karolina Pawłoska, Agnieszka Hoffman, Marcin Godlewski, Arkadiusz Mateusiak, Karolina Gostkowska, Anna Miecznikowska, Jarosław Szczybelski, Sebastian Biliński, Wioleta Horn-Stachowiak, Albert Stachowiak i Mariusz Prokop.
       - Koleżanka mnie namówiła do startu, a potem się okazało, że sama zmaga się z kontuzją i nie może pobiec. Postanowiłam, że mimo to dam radę i przebiegnę 10 km. Już kilka razy ten dystans udało mi się pokonać – mówi jedna z uczestniczek naszej drużyny.
       Bieg Piekarczyka odbędzie się 3 czerwca.
      
       Organizatorami X Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Elbląga.
      

red. na podst. informacji MOSiR i własnej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama