UWAGA!

Rekordzista Trudnowski

Elbląg, Marcin Trudnowski
Marcin Trudnowski (Fot. IISA Polska Ewa Łukaszek)

Elblążanin Marcin Trudnowski ustanowił nowy nieoficjalny rekord Polski w pływaniu lodowym na dystansie jednej mili, czyli 1609 m. Jego wynik zatwierdziła federacja International Ice Swimming Association, zrzeszająca lodowych pływaków z całego świata.

- Skupienie. Koncentracja. Determinacja. Cel. Tak w wielkim skrócie można opisać próbę bicia rekordu. Zimno... w pływaniu lodowym jest zawsze. Czułem się doskonale, narzuciłem sobie ostre tempo, które utrzymałem do końca. Krytyczne było ostatnie 200 metrów, gdy przyspieszając na finiszu, zacząłem „łykać" zimną wodę - okazało się, że wiatr zmienił kierunek i zaczęła budować się fala akurat po stronie mojego wdechu... Pomyślałem, że nie ma opcji, żeby teraz przerywać próbę... i „na siłę" dopłynąłem do mety – opowiada Marcin Trudnowski, znany elbląski specjalista od pływania lodowego, rekordzista Polski na dystansie jednego kilometra (rekord ustanowiony podczas mistrzostw świata w Niemczech).
       Próba bicia rekordu na dystansie jednej mili odbyła się 19 marca w Żywcu, ale z informacją o tym wydarzeniu elblążanin czekał aż do uznania rekordu przez międzynarodową federację. - To był praktycznie ostatni moment, aby wstrzelić się w temperatury spełniające kryteria pływania lodowego. Widzieliśmy prognozy i wiedzieliśmy, że to kwestia kilku, kilkunastu godzin, aby próba mogła być zakwalifikowana pozytywnie – dodaje Marcin Trudnowski. - Akweny wokół Katowic, gdzie miała odbyć się początkowo próba, miały już temperaturę powyżej 5 stopni. Dlatego wybraliśmy Zalew Żywiecki.
      
      
red. na podst, informacji nadesłanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a co to za śmieszny dystans 1609 ? Kto coś takiego pływa ? Chyba jedyny Trudnowski, bo w google nic nie ma tylko Portel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  7
  hahahahaha(2017-04-02)
 • Śmieszny to jest ktoś, kto nie wie, że to jedna mila.
 • Coraz więcej niespełnionych wymyśla dyscypliny aby zostać mistrzem polski, europy, azji, świata. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  SpełnionyŻeChocho(2017-04-02)
 • być w Żywcu i łykać zimna wodę zamiast piwa, . .. nie rozumiem ludzi, ale oczywiście medal za to, tylko po rodzi się pytanie po co się tak katować?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  zdrowieee(2017-04-02)
 • proponuję następujące dystanse, na 1/4 wiorsty, na 1/2 wiorsty, na 1000 łokci, na 10 rzutów beretem z antenką, z koszykiem jajek na głowie itd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  hahahahaha(2017-04-03)
 • W boksie powstały kategorie - IBF, WBO, IBO, WBA, WBC - pytanie - po co i czym się różnią? Królewska kategoria jest jedna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  dziad_maroz(2017-04-03)
 • a kiedy zagra w kręgle na wisząco w wodzie na wózku? to byłby hit p. Trudnowski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  kreciol(2017-04-03)
 • no lubi chłopak pchać się na szkiełko - za czasów Funk Yello czy jakoś tak było podobnie - prawda Marcinku;) koncert w Kazamatach albo na Dolince do tego drewniany tron z demobilu - no i zostało - małolatki szalały :) w Krypcie było się królami co nie;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  pedro:)(2017-04-03)
Reklama