UWAGA!

Rowerem po kładce i do wody

 Elbląg, Rowerem po kładce i do wody
(fot. Michał Skroboszewski)

Danuta Nazarewicz i Emil Lewandowski wygrali pierwsze w historii Elbląga zawody BikeSplash. Zawodnicy mieli do pokonania na rowerze 50-metrową wąską kładkę pływającą na rzece Elbląg. Liczył się czas, a nawet styl, w jakim wpadło się do wody. Zobacz więcej zdjęć.

Widowiskowe zawody, organizowane przez Grupę Wodną na jej przystani nad rzeką Elbląg, zgromadziły na starcie ponad 40 osób, które w sumie około 200 razy zmierzyły się z pływającą kładką. Wielu z nich udało się przejechać na rowerze do końca kładki, niektórzy kończyli rywalizację po kilku metrach w wodzie, oklaskiwani przez liczną publiczność.

- Fantastyczna zabawa. Cieszę się, że coś takiego w Elblągu jest organizowane. Woda jest naprawdę ciepła, swoje robi adrenalina. Oby więcej takich wydarzeń w mieście – mówił po przejechaniu całej kładki elblążanin Andrzej Zielonka. - Za pierwszym podejściem zabrakło mi kilku metrów, a teraz balansowałem na lewo i prawo i się udało.

Najszybciej 50-metrową kładkę wśród kobiet pokonała Danuta Nazarewicz, wśród mężczyzn Emil Lewandowski, W nagrodę otrzymali po 600 zł. Nagrody finansowe otrzymali też zdobywcy pozostałych czołowych miejsc.

- Jeśli zawodnik od początku nabierze równowagi, to potem idzie z górki. Odpowiednia prędkość pozwala później walczyć o dojechanie do końca kładki – radził uczestnikom Marcin Trudnowski, właściciel Grupy Wodnej i organizator zawodów.

Organizatorzy wystawili do tej konkurencji trzy specjalnie przygotowanego rowery, które po wpadnięciu do wody nie tonęły. Uczestnicy otrzymywali kask i kapok, a nad ich bezpieczeństwem czuwali ratownicy.

 

Wyniki BikeSplash Elbląg

 

W kategorii kobiet:

I miejsce - Danuta Nazarewicz

II miejsce - Agnieszka Osztyńska

III miejsce - Sylwia Kondratowska

 

W kategorii mężczyzn:

I miejsce - Emil Lewandowski

II miejsce - Piotr Lewandowski

III miejsce - Przemysław Matwiejczuk

 

W tym samym czasie co BikeSplah odbywały się na rzece Elbląg również regaty modeli żaglówek RC.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama