UWAGA!

Sezon na lodowisku czas zacząć

 
Elbląg, Sezon na lodowisku czas zacząć
fot. MOSiR

Jak informowaliśmy wczoraj na łamach portEl.pl na lodowisku Helena rusza oficjalnie łyżwiarski sezon. Obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie dostępny dla mieszkańców od najbliższego wtorku, 6 października. Pierwszego dnia wejście na ślizgawkę będzie bezpłatne.

Powoli kończy się proces mrożenia lodowiska. Przez najbliższy weekend zostaną wylane ostatnie warstwa lodu, a od przyszłego tygodnia obiekt będzie gotowy na przyjęcie pierwszych miłośników zabaw na lodzie. Tradycyjnie, przez kolejne miesiące z lodowiska będą korzystały kluby sportowe, szkoły, a także mieszkańcy, podczas wejść na ogólnodostępną ślizgawkę.
       - Od początku tygodnia oficjalnie rozpoczynamy sezon na lodowisku Helena - informuje Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Jako pierwsze na lód wejdą kluby sportowe, które już w poniedziałek przetestują taflę. Natomiast mieszkańcy Elbląga z ogólnodostępnej ślizgawki będą mogli skorzystać od wtorku 6 października. Na ten dzień zaplanowaliśmy dwie bezpłatne sesje o godz. 18.00 i 19.00.
       Lodowisko będzie do dyspozycji mieszkańców w każdy wtorek, czwartek i piątek w dwóch sesjach, rozpoczynających się o godz. 18.00 i 19.00. W weekendy (sobota i niedziela) obiekt będzie dostępny dla mieszkańców w godz. 12.30-18.30, natomiast w ciągu tygodnia w godzinach rannych i południowych z lodowiska korzystać będą szkoły i kluby sportowe.
       Każda z sesji trwać będzie 50 minut, a koszt jednorazowego wejścia na lodowisko to: 9 złotych - bilet normalny, 6 zł - bilet ulgowy oraz 5 zł - bilet grupowy (powyżej 15 osób). Jest także możliwość zakupu karnetów uprawniających do 10 dowolnych wejść na ślizgawkę. W tym przypadku zapłacimy 80 zł za karnet normalny i 50 zł za ulgowy. Z obiektu MOSiR-u można także korzystać w ramach Karty Dużej Rodziny, co uprawnia do zakupu biletów w niższych cenach. Jednorazowe wejście na ślizgawkę w tym przypadku będzie nas kosztować: 6 zł - bilet normalny, 4 zł - bilet ulgowy, za karnet normalny zapłacimy 50 zł, a za karnet ulgowy 30 zł.
       Kasa lodowiska czynna będzie we wtorki, czwartki i piątki w godz. 16:00-19:30 oraz w soboty i niedziele w godz. 11:30-18:00. Istnieje także możliwość telefonicznej rezerwacji biletów, której można dokonać w godzinach otwarcia kasy, dzwoniąc pod nr (55) 625-63-13. Na lodowisku istnieje także możliwość wypożyczenia łyżew (koszt 6 zł od pary), ostrzenia łyżew (7 zł) oraz skorzystania z szatni (1 zł). W czasie otwartych sesji dostępny będzie także bufet oferujący ciepłe napoje, przekąski i słodycze.
       Zapowiada się kolejny bardzo ciekawy sezon na lodowisku Helena. Oprócz ogólnodostępnych ślizgawek Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ciekawy program na jesienno-zimowe miesiące. W ramach akcji „Aktywuj się z MOSiR-em” w każdy wtorek o godz. 18:00 prowadzona będzie powszechna nauka jazdy na łyżwach, a w niedzielę o godz. 9:00 UKS Wikingowie zapraszają na naukę gry w hokeja. Natomiast w niedzielne popołudnia lodowisko wypełni dobra muzyka i świetna zabawa, a wszystko w ramach tanecznych spotkań na lodzie pod nazwą Ice Party. W ciągu sezonu nie zabraknie także imprez nie tylko dla dzieci ale także całych rodzin. W grudniu MOSiR zaprasza na Mikołajki na lodzie, a już w nowym roku na karnawałową zabawę oraz ferie na lodzie.
       - Podobnie jak w latach ubiegłych na lodowisku czynna będzie wypożyczalnia sprzętu sportowego, a każdy chętny będzie mógł zaopatrzyć się w łyżwy - informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Nasz obiekt to jednak nie tylko lodowisko i ogólnodostępna ślizgawka. Do dyspozycji mieszkańców jest także specjalistyczna sala do tenisa stołowego, wyposażona w trzy stoły do gry. Opłata za wynajem stołu to koszt 11 złotych. Pamiętajmy jednak, że na salę można wejść wyłącznie w obuwiu sportowym. Zachęcam do korzystania z naszego obiektu, życząc jednocześnie wszystkim odwiedzającym miłej atmosfery i udanej zabawy.
       Więcej informacji o ofercie MOSiR-u, cennik, regulamin oraz godziny otwarcia obiektu można znaleźć na stronie MOSiR-u w zakładce kryte lodowisko.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • jeśli się płaci to wymaga za opłatę. Strasznie brudne zaniedbany lód, lód powinien być po każdym seansie czyli 60 min być przeczyszczony a nie pozostawiony jak dla koni. Jęsli za cos ie bierze pieniądze to za jakiś standard prawda
Reklama