Sukces młodych piłkarzy Concordii

Elbląg, Sukces młodych piłkarzy Concordii
(fot. nadesłana)

W dniach 27-28 czerwca w miejscowości Kobyłka odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej chłopców rocznika 2005. Na zaproszenie organizatorów wziął w nim udział zespół Concordii Elbląg (dzieci z rocznika 2005/2006), który spisał się bardzo dobrze.

Honorowy patronat nad turniejem sprawowała legenda polskiej piłki nożnej, współtwórca największych dokonań naszej reprezentacji piłki nożnej trener Andrzej Strejlau. W dwudniowych zawodach wzięło udział 20 zespołów z całej Polski, podzielonych na cztery grupy rozgrywkowe. Elblążanie zajęli ostatecznie drugie miejsce w klasyfikacji pucharowej i ósme w klasyfikacji generalnej. Podczas turnieju zostały wyeliminowane takie zespoły jak Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok czy Polonia Warszawa. W finale Lech Poznań pokonał 5:0 gospodarzy turnieju Wicher Kobyłka, który to zespół nota bene przegrał w całym turnieju dwa spotkania, w tym z Concordią Elbląg 0:4.
       Na sukces Concordii zapracowali pod wodzą trenera ŁukaszaBudziwojskiego i kierowników drużyny: Andrzeja Roszaka i Ryszarda Grzelaka nasi wspaniali młodzi piłkarze: Michał Tyburski, Michał Rodziewicz, Kuba Ziółkowski, Igor Grzelak, Kordian Stolarowicz, Maciej Kulikowski, Mikołaj Sanocki, Daniel Klarkowski, Jakub Nowiński, Filip Sznajder, Adrian Roszak.