To był ciężki mecz

Piłkarki ręczne EB Startu Elbląg pokonały bezpośredniego sąsiada w tabeli Kolportera Kielce 22:20 (13:12).

To był jedno z najtrudniejszych spotkań elbląskich piłkarek w tym sezonie we własnej hali. Przez pierwsze 20 minut na parkiecie w Elblągu rządził Kolporter, który w 19 min wygrywał już nawet 10:5. Wtedy trener Jerzy Ringwelski poprosił o czas. Wpuścił na parkiet Annę Pałgan i Paulinę Korowcką. I gospodynie zaczęły odrabiać straty. W 26 min był już remis 11:11, a za chwilę po bramce Olgi Radkiewicz EB Start objął prowadzenie 12:11.
     Po zmianie stron elblążanki osiągnęły wyraźną przewagę, głównie dzięki lepszej grze w obronie. Jeszcze w 35 min był kolejny remis 14:14, ale już 11 minut później EB Start prowadził 19:16.
     Kolporter walczył do końca. Piłkarki z Kielc w ostatnich minutach zmniejszyły rozmiary porażki z pięciu bramek (17:22) do dwóch (20:22).
     - To był mecz walki dwóch równorzędnych zespołów - powiedział po meczu dziennikarzom trener Kolportera Marian Siewruk. - Dziękuje swojemu zespołowi za podjęcie walki.
     Trener Ringwelski zadowolony był z gry zespołu w obronie.
     - Do 20 minuty nasza gra w obronie szwankowała. Potem jednak zagraliśmy obroną 5-1 i bardzo dobrze zagrała Kinga Polenz. Powstrzymała zapędy Dudy, która w pierwszych minutach rzuciła nam trzy bramki.

EB Start Elbląg - Kolporter Kielce 22:20 (13:12)

EB Start: Charłamowa, Szyrwińska - Szuszkiewicz 3, Kozik, Pazur, Pełka 2, Pałgan 2, Kańduła 2, Polenz 1, Szklarczuk 4, Korowacka 3, Olszewska 4, Radkiewicz 1, Lipska

Wyniki 8. kolejki: Zgoda Ruda Śląska - Sośnica Gliwice 27:24 (13:11), AKS Chorzów - Vitaral Jelfa Jelenia Góra 20:30 (8:16), Łącznościowiec Szczecin - Ruch Chorzów 29:21 (15:7), Montex Lublin - Zagłębie Lubin 33:24 (17:12), Jaroslavia Jarosław - Piotrkowia Piotrków Trybunalski 23:27 (12:12)