UWAGA!

To była dla nich frajda

 Elbląg, To była dla nich frajda
fot. Anna Dembińska

Slalomy, przeszkody i biegi na czas – uczniom elbląskich szkół podstawowych nic nie jest straszne. Poprzez dobrą zabawę uczą się zdrowej rywalizacji sportowej. Taki był cel organizatorów piątej edycji Międzyświetlicowej Spartakiady Szkół Podstawowych w Elblągu. Zobacz więcej zdjęć. 

Gospodarzem tegorocznych zawodów była Szkoła Podstawowa nr 16, a finał odbył się w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej. Organizatorzy przygotowali osiem konkurencji, które wymagały od uczestników nie tylko szybkości, ale i precyzji. Uczniowie ścigali się m.in. w workach, w pozycji tzw. „pajączka”. Ostatnią konkurencją był doping. Grupa, która najlepiej wspierała reprezentantów swojej szkoły, mogła zdobyć aż 10 punktów. Sędziowie oceniali oprawę oraz głośność okrzyków.
       - Stawiamy na dobrą zabawę, sportową rywalizację oraz zdrowy ruch - wyjaśniała Anna Jurkiewicz, kierownik świetlicy Szkoły Podstawowej nr 16. – Cieszy nas rosnące zainteresowanie szkół. W pierwszej edycji brało udział siedem drużyn. W tym roku musieliśmy zorganizować eliminacje, ponieważ zgłosiło się aż siedemnaście szkół. Całe wydarzenie organizujemy samodzielnie, w miarę możliwości zapewniamy puchar, medale oraz nagrody. Marzy nam się zapełnić kibicami całą halę, będziemy się więc starać o sponsorów oraz patronów naszego wydarzenia.
       Pierwsze miejsce zajęła SP nr 11, drugie SP nr 15 oraz ex aequo SP nr 16, trzecie miejsce SP nr 12. Rywalizacja była bardzo wyrównana, dlatego zwycięzcy cieszyli się jeszcze bardziej, gdy sędziowie wyczytali ostateczne wyniki. 
       - Już myślałem, że zajmiemy drugie miejsce, ale na szczęście zdobyliśmy pierwsze – mówił Igor Trębacz, uczeń klasy III b SP nr 11. – To była wielka frajda rywalizować z innymi szkołami. Pierwszy bieg ze slalomem, przejściem „pajączkiem” i szarfą był dla mnie najłatwiejszy. Trudności sprawiła mi konkurencja z workiem i piłeczką na łyżce – przyznał. 
Magdalena Jaworska

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama