UWAGA!

Trening pod okiem mistrza

 Elbląg, Marcin Możdżonek przeprowadził trening siatkarski
Marcin Możdżonek przeprowadził trening siatkarski (fot. Michał Skroboszewski)

Marcin Możdżonek przyjechał do Elbląga, aby wraz ze swoją fundacją promować siatkówkę. Dziś pod jego okiem trenowali dorośli amatorzy, w sobotę turniej rozegrają dzieci. Zobacz zdjęcia z treningu.

Siatkarza Marcina Możdżonka kibicom przedstawiać nie trzeba. Mistrz świata, Europy, Ligi Światowej, Polski... W reprezentacji naszego kraju wystąpił w 242 spotkaniach. Wymieniać jego osiągnięcia można długo. Po zakończeniu kariery utworzył fundację swojego imienia, z którą popularyzuje ukochaną dyscyplinę sportu.

Dziś (22 października) przyjechał do Elbląga. Jedną z aktywności fundacji są tzw. „Weekendy z Mistrzem”, w trakcie których niemal każdy może spróbować swoich sił u boku mistrza. I dziś o godzinie 18 rozpoczął się elbląski „Weekend z Mistrzem”.

- Będzie można zobaczyć, jak ja trenowałem siatkówkę, oczywiście z pewnymi modyfikacjami. Będzie okazja do wykorzystania mojej wiedzy, jeżeli chodzi o siatkarskie rzemiosło – wyjaśniał Marcin Możdżonek.

To wydarzenie ma dwie odsłony. Najpierw odbywa się trening dla dorosłych. Do Hali Sportowo – Widowiskowej przyszli zarówno zawodnicy, którzy na co dzień rywalizują w lidze amatorskiej organizowanej przez MOSiR, jak i ci, którzy chcieli po prostu pograć.

- Nie mogłem sobie odmówić możliwości gry z Marcinem Możdżonkiem, zwłaszcza, że w siatkówkę gram od najmłodszych lat – mówi pan Jakub, którego zespół Sport Spa Team jest aktualnym liderem Awangarda Volley Ligi organizowanej przez MOSiR.

- Ja w siatkówkę grałem jeszcze w szkole zamechowskiej. Ale wspomnienia zostały i chciałbym się jeszcze poruszać – dodał pan Janusz, którego spotkaliśmy w Hali Sportowo – Widowiskowej.

Trening zaczął się od ciekawej rozgrzewki. I już wtedy można było się przekonać, że nawet zwykła, najczęściej najmniej ciekawa część treningu może okazać się interesująca. Potem przyszedł czas na zajęcia stricte siatkarskie, a całość zakończył wspólny mecz.

W sobotę o godzinie 10 w Hali Sportowo – Widowiskowej rozpocznie się turniej drużyn dziecięcych i młodzieżowych.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama