UWAGA!

Triathlon znowu w Elblągu

 
Elbląg, Zapisy do Garmin Iron Triathlon 2018 ruszą 20 listopada
Zapisy do Garmin Iron Triathlon 2018 ruszą 20 listopada (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl)

17 czerwca 2018 r. do Elbląga powróci Garmin Iron Triathlon. Tym razem zawodnicy, oprócz tradycyjnych już dystansów 1/8 i 1/4 Ironmana, będą mogli zmierzyć się z morderczą połówką. To oznacza 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu. Zapisy ruszą 20 listopada.

Garmin Iron Triathlon stał się już stałym punktem na sportowej mapie Elbląga. W zawodach pływackich na rzece Elbląg, wyścigu kolarskim do Kamionka Wielkiego i biegu po elbląskiej starówce biorą udział zawodnicy z całej Polski. Prawdopodobnie tak samo będzie w przyszłym roku, gdyż organizatorzy zdecydowali, że nasze miasto po raz trzeci będzie areną zmagań triatlonistów.
       - Zawody w Elblągu charakteryzuje przede wszystkim widowiskowa lokalizacja. Strefa zmian znajduje się w doskonałym punkcie Starego Miasta - na Bulwarze Zygmunta Augusta. Garmin Iron Triathlon w Elblągu to również zdecydowanie najszybsza trasa w całym cyklu - informują organizatorzy.
       W przyszłym roku zawody będą jeszcze bardziej widowiskowe, organizatorzy zdecydowali się wprowadzić do rywalizacji jeszcze jeden dystans: 1/2 Ironmana. To oznacza rywalizację: 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu. Zawodnicy będą pływać w rzece Elbląg, ścigać się na trasie kolarskiej do Kamionka Wielkiego. Zmianie ulegnie trasa etapu biegowego.
       - Przede wszystkim pętla się wydłuży, dzięki czemu zminimalizowane zostanie bieganie po kostce na korzyść równego asfaltu. Rywalizacja zakończy się tradycyjnie na Placu przed Katedrą św. Mikołaja - zapowiadają organizatorzy.
       Pewną ciekawostką jest fakt, że trasa elbląskiego triathlonu zostanie poddana atestowi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Etap pływacki zostanie zaś zmierzony metodą geodezyjną.
       Podobnie, jak w latach ubiegłych organizatorzy dopuszczą do rywalizacji trzyosobowe sztafety, w których jedna osoba będzie pływać, druga jechać na rowerze, a ostatnia biegać.
       W tym roku w elbląskich zawodach rywalizowało niemal 500 zawodników. Na dystansie 1/8 Ironmana zwyciężył Bartosz Latawiec, trasę dwa razy dłuższą pierwszy pokonał Maciej Bodnar. Wśród kobier triumfowały odpowiednio: Marta Łagownik i Ewelina Pisarek. Kto podniesie ręce w geście triumfu w przyszłym roku - o tym przekonamy się 17 czerwca.
       Garmin Iron Triathlon to cykl pięciu zawodów triathlonowych. Organizatorzy ujawnili już, że w ramach przyszłorocznego cyklu odbędą się zawody w Płocku (20 maja),w Ślesinie (3 czerwca), Elblągu (17 czerwca), Stężycy (1 lipca), Piasecznie (14 – 15 lipca). Zapisy do zawodów ruszą 20 listopada.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama