UWAGA!

Trzy medale dla elblążan

 Elbląg, Andrzej Bembenista podczas zawodów
Andrzej Bembenista podczas zawodów (fot. nadesłana)

I to w dyscyplinie, która w Polsce jest jeszcze mało znana, czyli w kettlebell. W niedzielę (24 listopada) w Olsztynie odbyły się I otwarte mistrzostwa Warmii i Mazur w Kettlebell (Kettlebell Sport w długim cyklu - podrzut i zarzut), gdzie elblążanie wywalczyli sobie trzy medale.

W zawodach brali udział zawodnicy z całego województwa, m.in. z Ełku, Kętrzyna, Olsztyna, a także i z Elbląga. Na czym polega ten sport? Składa się z dwóch nurtów: Pierwszy to trening wykonywany pod inne dyscypliny sportu – sztuki walki czy piłkę nożną. Wzmacniana jest wytrzymałość sercowo- naczyniowa, treningi są krókie, intensywne, mało [fotor] kontuzyjne i efektywne. Drugi nurt to tzw. "girevoy sport". Swoją nazwę zawdzięcza słowu giria, które po rosyjsku oznacza wagę, ciężar. Składa się z dwuboju klasycznego czyli rwania oraz podrzutu, a także z tzw. długiego cyklu – w profesjonalnym wydaniu wszystkie te konkurencje wykonuje się 32- kilogramowymi odważnikami (więcej informacji znajdziesz w artykule na ten temat).
      
       W zawodach brali udział zawodnicy z całego województwa, m.in. z Ełku, Kętrzyna, Olsztyna, a także i zawodnicy z Elbląga, którzy zdobyli trzy medale: Kamil Jurkiewicz kat.78 kg ,114 powtórzeń - złoto, Rafał Sajko, junior kat. 68 kg 100 powtórzeń - srebro,  Andrzej Bembenista kat. 85 kg, 42 powtórzenia - brąz.
       Juniorzy podnosili odważniki o wadze 2 x 14 kg a seniorzy 2 x 18 kg.
      
      
      
oprac. mw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Brawo panowie. Przynajmniej wy godnie reprezentujecie nasze miasto! Nie to co piłkarzyki!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    3
    uraczony(2013-11-26)
  • Uraczony, co na w-fie na bramce stałeś? nie mogłeś trafić w piłkę? że teraz jesteś anty piłkarz, w piłce jest bardzo duża konkurencja już w grupie 6-cio latków trenuje po 30 osób. Gratuluje zawodnikom kettlebell i życzę dalszych sukcesów
Reklama